Tysiące odbiorców wciąż nie ma prądu po nawałnicach

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Wojciech Krzyczkowski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
21-08-2017,14:50 Aktualizacja: 21-08-2017,15:10
A A A

Ok. 4,5 tys. odbiorców w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim nadal nie ma energii elektrycznej na skutek zniszczeń w infrastrukturze energetycznej, jakie spowodowały nawałnice sprzed 10 dni.

Największe skutki huraganów nadal odczuwane są w okolicach Chojnic na Pomorzu. Energii nie ma tam ciągle ok. 2,9 tys. odbiorców - powiedziała w poniedziałek Danuta Tabaka, rzeczniczka Enea Operator. Na obszarze działalności tej spółki dystrybucyjnej ok. 400 odbiorców nie ma jeszcze prądu w okolicach Nakła nad Notecią w Kujawsko-Pomorskiem.

Duże straty wielkopolskich gospodarstw po nawałnicach

Przeszło 2,1 tys. gospodarstw rolnych ucierpiało w Wielkopolsce wskutek ubiegłotygodniowych nawałnic - wynika z wyliczeń wojewody wielkopolskiego. Poniesione przez rolników straty szacowane są na ponad 18,2 mln zł. Biuro prasowe wojewody...

- Bilans naszych strat nadal nie jest zamknięty, bo w niektórych miejscach dopiero docieramy do elementów naszej infrastruktury - zaznaczyła Tabaka.

Na terenie działania Energi-Operator energii ciągle nie ma ok. 1000 odbiorców w powiecie kartuskim na Pomorzu, gdzie zniszczenia były wyjątkowo duże - poinformowała z kolei Lidia Serbin-Zuba, rzeczniczka spółki.

Przypomniała, że odbiorcy, którzy już mają prąd, muszą się jeszcze przygotować na krótkie przerwy w zasilaniu, związane z przełączaniem urządzeń i linii.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu