Tusk: Czesław Siekierski jako minister rolnictwa będzie miał dużo pilnych spraw

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
08-12-2023,14:10 Aktualizacja: 08-12-2023,15:10
A A A

Przyszły minister rolnictwa Czesław Siekierski (PSL) po objęciu urzędu będzie miał dużo pilnych spraw, od których zależy bezpieczeństwo żywnościowe i bezpieczeństwo polskich rolników - poinformował w piątek przewodniczący PO Donald Tusk.

Jak mówił, Siekierski będzie miał wiele bardzo pilnych, od których zależy bezpieczeństwo i żywnościowe ale też bezpieczeństwo polskich rolników. "Pan Czesław Siekierski będzie miał bardzo dużo (spraw) od pierwszego dnia" - powiedział Tusk.

Dodał, że Siekierski w piątek informował o "dramatycznej sytuacji między innymi w agencjach odpowiedzialnych także za płatności".

tusk, von der leyen, spotkanie, komisja europejska, ke, kpo, rolnicy, zboże, ukraina

Tusk po spotkaniu z von der Leyen: ukraińskie zboże nie może być zagrożeniem dla polskich rolników

Możemy liczyć na bardzo daleką idącą elastyczność ze strony instytucji europejskich - mówił lider PO Donald Tusk po spotkaniu z szefową KE Ursulą von der Leyen. Relacjonował, że usłyszał gotowość pełnej współpracy w kwestiach...

Jak stwierdził Tusk, przyszły szef resortu rolnictwa będzie miał bardzo dużo pracy przywracającej porządek.

Tusk spośród spraw, którymi zajmie się Siekierski wymienił kwestię zboża ukraińskiego, sytuację na granicy z Ukrainą, czy terminal zbożowy w Gdańsku.

"Pan minister (Ryszard) Telus trochę zmyślał, trochę bajdurzył, machał jakimś papierem i mówił, że wreszcie będzie też agroport, czy tam terminal zbożowy w Gdańsku. Jak ktoś tam przyjrzał się temu dokumentowi, którym machał, to jest zdaje się jakaś umowa na dwa statki ze zbożem" - powiedział szef PO.

Tusk mówił też, że będą prowadzone prace nad lasami państwowymi i ich odpartyjnieniem.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu