Turystyka wiejska to szansa na rozwój dla całego regionu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
22-09-2015,14:55 Aktualizacja: 22-09-2015,15:28
A A A

We wtorek w Ciechocinku rozpoczęło się trzydniowe Kujawsko-Pomorskie Forum Turystyki Wiejskiej.

W spotkaniu uczestniczą właściciele gospodarstw agroturystycznych, wiejscy animatorzy społeczni oraz przedstawiciele działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich instytucji i organizacji pozarządowych.

Tematem przewodnim jest produkt sieciowy jako nowa jakość w ofercie turystycznej.

- Chcemy zachęcić do łączenia sił i środków by oferować naszym gościom pakietowe produkty turystyczne kujawsko-pomorskiej wsi. Stworzenie sieci oferujących jednolite i kompletne produkty turystyczne, z marką jako ich wspólnym wyróżnikiem, może się okazać komercyjnym strzałem w dziesiątkę - podkreśla marszałek woj. kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Warto skorzystać z oferty gospodarstw agroturystycznych

Gospodarstwa agroturystyczne czekają. To powrót do przeszłości

- Maj to ostatnie dni na podejmowanie decyzji: gdzie i jak wypoczywać - powiedział Marek Sawicki, minister rolnictwa otwierając konferencję prasową poświęconą turystyce wiejskiej. Szef resortu zachęcał zatem, by skorzystać z oferty, którą...
- Dobrze zaplanowana i umiejętnie promowana turystyka wiejska to jeden z kluczy do zasobności i dobrobytu Kujaw i Pomorza - dodaje.

Wykład wprowadzający na temat uwarunkowań rozwoju produktów sieciowych w turystyce wiejskiej wygłosiła prof. Magdalena Kachniewska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W programie znalazły się także między innymi prelekcje na temat turystycznej marki regionu i finansowania inwestycji w turystykę wiejską w nowym okresie programowania oraz warsztaty tworzenia produktów sieciowych i panele dyskusyjne w grupach.

Uroczystym akcentem forum jest wręczenie nagród laureatom tegorocznej edycji regionalnego konkursu "Agro-wczasy 2015", który wyłania najlepsze gospodarstwa agroturystyczne, najlepszych usługodawców turystyki wiejskiej oraz miejsca z najlepszą kuchnią regionalną.

Organizatorami spotkania są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu