Trela pozywa Jurgiela do sądu. Za pomówienia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
02-12-2016,14:25 Aktualizacja: 02-12-2016,16:11
A A A

Marek Trela, były prezes Stadniny Koni w Janowie Podlaskim złożył w warszawskim sądzie prywatny akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi Jurgielowi, ministrowi rolnictwa. Szefowi resortu zarzuca pomówienia.

Polskie Radio Lublin informuje, że chodzi o kwietniową wypowiedź ministra podczas obrad sejmowej komisji rolnictwa.

Polityk tłumaczył wówczas powody zwolnienia wieloletnich prezesów państwowych stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie. I jak stwierdził, zwolnił ich za "złodziejstwo".

marek trela, stadnina koni, janów podlaski, jerzy bialobok, sąd, biała podlaska

Trela wróci do pracy w stadninie? Trwa proces

Do 1 grudnia Sąd w Białej Podlaskiej odroczył rozprawę w procesie z powództwa Marka Treli, byłego prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim, który uważa, że został niesłusznie zwolniony ze stadniny bez zachowania okresu wypowiedzenia....

- Takie słowa są niedopuszczalne. Używanie takich określeń nie przystoi urzędnikowi państwowemu. Uważam, że jest to mój obywatelski obowiązek, żeby dochodzić praw. Człowiek, który działa całe życie, żeby coś zbudować, działa na rzecz kraju, w momencie, kiedy słyszy takie rzeczy, musi zareagować - powiedział Trela na antenie rozgłośni.

Były prezes janowskiej stadniny wystąpił też z wnioskiem do marszałka Sejmu o wyrażenie zgody na pociągnięcie chronionego immunitetem Jurgiela do odpowiedzialności karnej.

Trela i Jerzy Białobok, prezes stadniny w Michałowie zostali zwolnieni ze stanowiska przez kierownictwo Agencji Nieruchomości Rolnych w lutym. Jako powód podano między innymi utratę zaufania, a także niegospodarność - przypomina Radio Lublin. Pierwszy z nich domaga się też przed sądem przywrócenia do pracy.

źródło: Polskie Radio Lublin

Poleć
Udostępnij
Skomentuj