Transport drewna będzie pod szczególną kontrolą

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
08-06-2017,14:20 Aktualizacja: 08-06-2017,14:47
A A A

Szefowie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego i Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych podpisali porozumienie w sprawie wspólnych kontroli pojazdów przewożących drewno.

W myśl zawartej umowy inspektorzy transportu drogowego wraz ze strażnikami leśnymi będą mogli kontrolować takie transporty. - To bardzo ważne porozumienie, gdyż przepisy zobowiązują nas do opracowania systemu należytej staranności w przypadku drewna po raz pierwszy wprowadzanego do obrotu - powiedział Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny LP.

wycinka drzew, wycinka krzewów, opłaty za wycinkę drzew i krzewów, drzewa, krzewy

Znamy nowe stawki opłat za usunięcie drzew i krzewów

Nowe stawki opłat za usunięcie drzew i krzewów określa projekt rozporządzenia wniesionego do zaopiniowania przez ministra środowiska. Przepisy mają wejść w życie 17 lipca. W projekcie resort środowiska zaproponował, aby stawka za jeden cm...

- Musimy mieć pewność, że drewno do odbiorcy dotarło w takiej ilości, jakiej wyszło z lasu i przy takich klasach jakościowych, jakie zawarte są na dokumentach wywozowych - dodał.

Podczas kontroli pojazdów służby będą sprawdzać, czy drewno jest należycie zabezpieczone, czy ciężarówki są w dobrym stanie technicznym, a na ich pokładzie jest masa zgodna z zapisaną w papierach przewozowych.

Nowością zawartą w porozumieniu będą wspólne szkolenia i seminaria, podczas których leśnicy i inspektorzy będą wymieniać się wiedzą i doświadczeniem.

- Pracownicy Lasów Państwowych będą szkolili naszych inspektorów m.in. z zakresu rozpoznawania gatunków przewożonego drewna - wyjaśnił Alvin Gajadhur, szef GITD.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
Advertisement
Advertisement