Traktorzysta wywrócił maszynę. Przyczyna szybko wyszła na jaw

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
27-12-2021,13:55 Aktualizacja: 27-12-2021,13:25
A A A

Służby ratunkowe interweniowały w związku z niebezpiecznym zdarzeniem drogowym z udziałem nietrzeźwego traktorzysty.

Do zdarzenia doszło w Witkowicach (pow. oświęcimski, woj. małopolskie). W trakcie czynności na miejscu stróże prawa ustalili, że 68-letni mieszkaniec gminy Kęty, kierując ciągnikiem rolniczym marki Ursus, w trakcie wymijania się z samochodem marki Volkswagen Touran zjechał z jezdni na pobocze, po czym ciągnik przewrócił się na bok. Traktorzysta został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Po badaniach lekarskich okazało się, że doznał on jedynie stłuczeń.

"Z kolei badanie stanu trzeźwości przeprowadzili policjanci. Szybko okazało się, że przyczyną utraty panowania nad pojazdem był  alkohol. Badanie u 68-latka wykazało 2,4 prom. alkoholu"- podaje Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu.  

Za kierowanie maszyną w stanie nietrzeźwości traktorzyście grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

"Podziękowania za prawidłową reakcję należą się świadkom, którzy widząc zdarzenie drogowe,  natychmiast powiadomili służby ratunkowe" - podkreślają oświęcimscy funkcjonariusze.

 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu