Traktorzysta uciekł po spowodowaniu kolizji. "Rajd" zakończył w rowie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
08-11-2022,9:55 Aktualizacja: 08-11-2022,10:05
A A A

Najpierw doprowadził do kolizji, potem odjechał jak gdyby nigdy nic, a później uciekał przed policją. Gdy chciał ominąć blokadę, wpakował się ciągnikiem do rowu. Dopiero wówczas traktorzysta został zatrzymany i zbadany alkomatem, który wiele wyjaśnił.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach (woj. pomorskie) otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Lichnowy. Na miejsce natychmiast skierował patrol "drogówki".

pijany kombajnista, gmina Kalinowo, Koślinka, KPP Ełk, pijany traktozysta

Kombajnista wjechał w auto osobowe. Badanie wykazało przyczynę

Pijany operator kombajnu rolniczego doprowadził do kolizji drogowej i odjechał jak gdyby nigdy nic. Zatrzymali go dopiero policjanci. W ich ręce wpadł także nietrzeźwy traktorzysta. Do pierwszego zdarzenia doszło w gminie Kalinowo (woj....

"Okazało się, że kierowca ciągnika rolniczego uciekł z miejsca kolizji przed przyjazdem funkcjonariuszy. Ci natychmiast pojechali w kierunku wskazanym przez pokrzywdzonego. W miejscowości Angowice zauważyli traktorzystę, który jechał środkiem jezdni. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu, ten mimo tego nie zatrzymał się do kontroli, wjechał na pole, a potem pojechał w kierunku lasu" - opisuje zdarzenie chojnicka KPP.

Mundurowi zorganizowali blokady. Gdy kierowca ciągnika próbował jedną z nich ominąć, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Wówczas został zatrzymany. 44-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie, nie posiadał za to uprawnień do kierowania.

"Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 44-latek odpowie również za popełnione wykroczenia, między innymi za kierowanie bez uprawnień i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym" -  podsumowują stróże prawa z Chojnic.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu