Traktorzysta stanie przed sądem. Pasażerowie od razu trafili do więzienia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
11-02-2022,14:50 Aktualizacja: 11-02-2022,14:59
A A A

Poważne konsekwencje miała kontrola 4 osób podróżujących ciągnikiem rolniczym z przyczepą. Okazało się bowiem, że kierujący ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a wśród pasażerów było dwóch poszukiwanych do odbycia kary więzienia.

W trakcie patrolu szos dojazdowych do drogi krajowej nr 30, "drogówka" z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu (woj. dolnośląskie) zauważyła traktor, w którego kabinie  przebywał pasażer, a na przyczepie były kolejne 2 osoby.

wypadki z udziałem ciągników rolniczych, traktor wpadł do rzeczki Studzianka, Grzegorz Bajko

Ciągnik spadł do rzeczki. Traktorzysta zginął na miejscu

Policjanci oraz strażacy z trzech powiatów pracowali na miejscu tragicznego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. Maszyna spadła do rzeczki, a 63-letni kierowca został znaleziony martwy. Na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w...

- Z uwagi na naruszenia przepisów w ruchu drogowym dotyczących przewozu osób takim pojazdem, funkcjonariusze przystąpili do kontroli. Okazało się, że zarówno traktor,  jak i przyczepa nie są dopuszczone do ruchu, a ciągnik nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC. 34-letni kierowca załamał ponadto obowiązujący aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - wymienia asp. szt. Grzegorz Szewczyk z lubańskiej KPP.

Prowadzone przez stróżów prawa czynności z udziałem kontrolowanych wzbudziły w nich silne emocje, niepokój i zdenerwowanie. Próbowali na wszelkie sposoby odciągnąć w czasie lub uniemożliwić działania mundurowych.

- W pewnym momencie 27-latek oddalił się. Jak się okazało, dwóch pasażerów było poszukiwanych przez Sąd Rejonowy w Lubaniu do odbycia kary pozbawienia wolności. Z uwagi na brak wystarczających sił na miejscu, policjanci zatrzymali sprawcę przestępstwa drogowego oraz poszukiwanego 28-latka. W związku z oddaleniem się drugiej z poszukiwanych osób przeprowadzono zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, podczas których ujęto 27-latka - relacjonuje Szewczyk.

Jakby tego było mało, w czasie akcji policjanci natknęli się na 55-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego również poszukiwanego przez sąd celem odbycia kary w więzieniu. Wszyscy zatrzymani poszukiwani zostali doprowadzeni do aresztu śledczego. Traktorzysta za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych ponownie stanie przed sądem i grozi mu od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za szereg popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu