Copy LinkXFacebookShare

Traktorzysta przewoził pasażera. Szybko popadł w spore kłopoty

Patrol „drogówki” sprawdził kierującego ciągnikiem rolniczym, który przewoził pasażera wbrew przepisom. Okazało się, że nie jest to największe przewinienie tego traktorzysty.

Funkcjonariusze z „drogówki” Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach (woj. świętokrzyskie) w minioną środę (16 kwietnia) na jednej z dróg w gminie Pawłów zatrzymali do kontroli kierowcę ciągnika rolniczego, który przewoził pasażera.

„Szybko ustalili, że pojazd, którym poruszał się 68-latek, nie jest konstrukcyjnie przeznaczony do przewożenia pasażerów i zgodnie z dowodem rejestracyjnym określone jest tylko jedno miejsce, wyłącznie dla kierowcy. Na tym jednak nie skończyły się problemy mężczyzny” – brzmi relacja starachowickiej KPP.

Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 68-latka i okazało się, że jest pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, ciągnik nie posiadał aktualnych badań technicznych. 68-letniemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, natomiast pojazd został przekazany trzeźwemu pasażerowi.

„Teraz 68-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Odpowie on również za popełnione wykroczenie” – brzmi policyjny komunikat.

Zobacz nas w Google News

odbudowa sektora świń, trzoda chlewna, ASF, Stefan Krajewski, MRiRW, bioasekuracja, hodowla świń, producenci trzody chlewnej, lochy, eksport wieprzowiny
Hodowla

Odbudowa sektora świń. Minister zapowiada nowe wsparcie

raport Carlo Fidanza, Parlament Europejski, trzoda chlewna, ASF, bioasekuracja, WPR, Wspólna Polityka Rolna, hodowla świń, wieprzowina, Unia Europejska, rolnictwo, dobrostan zwierząt
Hodowla

Raport Carlo Fidanza: silniejsze wsparcie dla hodowców świń

Aktualności

Zderzenie ciągnika z ciężarówką. Traktorzysta zmarł w szpitalu