Traktorzysta miał już 3 promile. Ale kupił jeszcze pół litra i czteropak piwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
24-05-2022,14:55 Aktualizacja: 24-05-2022,14:57
A A A

Wyjeżdżając z pola, zahaczył pługiem o urządzenie na poboczu, a potem zakupił w sklepie sporo trunków, choć nie mógł się już utrzymać na nogach. Świadkowie uniemożliwili traktorzyście dalszą jazdę.

Funkcjonariusze z "drogówki" - w związku ze zgłoszeniem o nietrzeźwym kierowcy ciągnika rolniczego - zostali skierowani do miejscowości Zdzieszulice Górne (pow. bełchatowski, woj. łódzkie). Na miejscu mundurowi ustalili, że świadkowie zdarzenia zwrócili uwagę na traktorzystę, kiedy wyjeżdżał z ogrodzonego pola na drogę publiczną.

wypadki z udziałem ciągników rolniczych, Barbara Majdak, Gromadzice, powiat ostrowiecki,

Ciągnik wywrócony do rowu. Poszkodowanych wyciągali świadkowie

4 samochody ratowniczo-gaśnicze z 17 strażakami na pokładach ruszyły do wypadku z udziałem zestawu rolniczego - ciągnika z doczepionym wozem-przyczepą. Do zdarzenia doszło w miejscowości Gromadzice (pow. ostrowiecki, woj. świętokrzyskie). Gdy na...

- Skręcając, pługiem zaczepił o stojącą na poboczu zagęszczarkę do ubijania ziemi. Jego sposób jazdy budził podejrzenie, że jest nietrzeźwy. Zatrzymał się przy sklepie, gdzie zostawił traktor z włączonym silnikiem. Chwilę później wyszedł z zakupami. Niósł butelkę wódki oraz czteropak piwa. Idąc w kierunku pojazdu, stracił równowagę i przewrócił się. Świadkowie zdarzenia natychmiast zareagowali - pomogli mu podnieść się, a kiedy wyczuli od zapach alkoholu, uniemożliwili nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę. Na miejsce wezwali patrol i przeparkowali pojazd w bezpieczne miejsce - relacjonuje nadkom. Iwona Kaszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 49-latka 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się ponadto, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz dotkliwych konsekwencji finansowych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Bełchatowianin odpowie też za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz za brak badań technicznych pojazdu.

- Policjanci dziękują za wzorową obywatelska postawę. Pijani kierowcy to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu postępowania karnego. Taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji - podsumowuje nadkom. Iwona Kaszewska.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement