Tragiczny wypadek na łące. 4-latek, który wpadł pod kosiarkę, zmarł w szpitalu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Marcin Rynkiewicz PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
17-06-2024,11:45 Aktualizacja: 17-06-2024,14:29
A A A

W szpitalu zmarł 4-letni chłopczyk, który trafił tam po nieszczęśliwym wypadku, do którego doszło w niedzielę we wsi Białobłocie, w gm. Deszczno (Lubuskie). Dziecko wpadło tam pod pracującą na łące kosiarkę na ciągniku rolniczym – poinformował kom. Grzegorz Jaroszewicz z KMP w Gorzowie Wlkp.

Do wypadku doszło w minioną niedzielę przed godziną 17 podczas koszenia łąki z wykorzystaniem ciągnika rolniczego wyposażonego w zestaw kosiarek. Chłopczyk dostał się pod maszynę. Dokładne okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane.

„4-latek doznał bardzo poważnych obrażeń. Z zachowanym własnym oddechem został przekazany załodze śmigłowca LPR, która zabrała go do szpitala w Szczecinie” – relacjonował mł. asp. Karol Brzozowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp.

Na miejscu wypadku pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków. Kierowca ciągnika był trzeźwy.

Śledztwo mające ustalić przebieg i przyczynę tego tragicznego wypadku będzie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp.

Poleć
Udostępnij