Tragedia w gospodarstwie. Byk przygniótł mężczyznę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-12-2017,16:30 Aktualizacja: 13-12-2017,12:59
A A A

Do zdarzenia doszło w jednym z gospodarstw rolnych w miejscowości Bolewice pod Nowym Tomyślem (woj. wielkopolskie). Zginął tam młody mężczyzna, którego przygniótł ważący kilkaset kilogramów byk.

- Na miejscu pracowali policjanci oraz prokurator. Wstępnie ustaliliśmy, że doszło do nieszczęśliwego wypadku podczas prac. Niestety, w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 23-letni mężczyzna - powiedział "Głosowi Wielkopolski" Sławomir Mikułko, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Tragedia na polu. Byki zabiły rolnika

Na Kujawach i Pomorzu byki poturbowały na polu rolnika. Obrażenia, których doznał 58-letni mężczyzna okazały się śmiertelne. Państwowa Inspekcja Pracy ostrzega przed niebezpieczeństwem pracy przy zwierzętach gospodarskich. Inspektorzy...

Z kolei stróże prawa z komendy w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie) interweniowali przy innej sprawie związanej z bydłem. W nocy byki należące do jednego z rolników uciekły z gospodarstwa i spacerowały ulicami miasta.

- Najprawdopodobniej zmiana otoczenia wywoływała dodatkowo agresję u zwierząt. Byki biegały ulicą Sienkiewicza, w pobliżu hali widowiskowo-sportowej i dotarły aż do ronda - relacjonuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, p.o. oficera prasowego świeckiej KPP.

Oprócz policjantów z wydziału prewencji w działaniach uczestniczyli również strażacy.

Mundurowi ustalili właściciela bydła, który wraz z pomocnikami przybył na miejsce i bezpiecznie zapędził "uciekinierów" do zagrody.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj