Tankowanie coraz droższe. W kolejnych dniach podwyżki na stacjach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
10-05-2015,9:30 Aktualizacja: 10-05-2015,13:40
A A A

W nadchodzącym tygodniu kierowcy tankujący na stacjach benzynowych powinni liczyć się z podwyżkami cen większość paliw - oceniają eksperci rynku. Drożejąca ropa powoduje, że cena paliw może przebić 5 zł.

Wyjątkiem może być jedynie autogaz, którego cena może spaść.

"Sytuacja na rynku paliw pozostaje bardzo dynamiczna, jednak zmiany średniego poziomu cen paliw w kraju można określić jako umiarkowane. W ostatnim tygodniu drożały benzyny i olej napędowy, natomiast nieznacznie potaniał autogaz" - wskazali analitycy BM Reflex.

Olej napędowy słabej jakości. Paliwa pod lupą inspekcji

W 2014 roku Inspekcja Handlowa zakwestionowała poniżej 4 proc. skontrolowanych próbek paliw. Większość stwierdzonych nieprawidłowości dotyczyła oleju napędowego.   Jak podano w komunikacie UOKiK, z 931 próbek pobranych na...
Dodali, że w mijającym tygodniu za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy 4,79 zł, benzyny bezołowiowej 98 - 5,01 zł, oleju napędowego - 4,69 zł, a LPG - 1,99 zł.

Z ich danych wynika ponadto, że najniższe ceny benzyny notowane są obecnie w województwach lubelskim, lubuskim i dolnośląskim, gdzie litr benzyny bezołowiowej 95 kosztuje średnio 4,76 zł. Z kolei najtaniej za olej napędowy zapłacimy w województwie dolnośląskim - 4,63 zł za litr.

Najdroższa benzyna 95 i olej napędowy jest natomiast w województwie zachodniopomorskim – odpowiednio 4,83 zł i 4,80 zł za litr. "LPG najtaniej kupimy w łódzkim (po 1,94 zł za litr), a najdrożej w zachodniopomorskim - po 2,12 zł za litr" - dodali.

Analitycy BM Reflex stwierdzili, że obserwowany wysoki poziom hurtowych cen paliw sugeruje, iż w nadchodzącym tygodniu kierowców czeka niewielka zwyżka cen benzyny i oleju na stacjach.

Podobną opinię wyrazili eksperci portalu branżowego e-petrol.pl. "Początek maja nie przyniósł dużych zmian na stacjach benzynowych. Kierowcy mają jednak powody do niepokoju. Droga ropa oznacza, że w nadchodzących tygodniach ceny paliw zaczną zbliżać się do poziomu pięciu złotych za litr" - ostrzegli.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj