Takiej reklamy nie miała jeszcze żadna szkoła rolnicza w Polsce

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Zacharuk | zacharuk@agropolska.pl
09-05-2015,19:25 Aktualizacja: 09-05-2015,20:58
A A A

Rekordy popularności w internecie bije spot promujący Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu pod Włocławkiem. Kluczem do sukcesu okazał się dobry pomysł i profesjonalna realizacja.

Chociaż dyrekcja szkoły nie ukrywa, że placówce zależało na tym, aby spot został zauważony, to efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. - Nasza inicjatywa przerodziła się w coś wielkiego, czego nie spodziewaliśmy się - mówi "Gazecie Pomorskiej" dyrektor ZSCKR Anna Kwapińska. Zastrzega jednak, że ostatecznie skuteczność reklamy pokaże nabór.

W przygotowanym spocie występują głównie uczniowie szkoły, którzy zostali wyłonieni w... castingu. Nie ma się czemu dziwić, bo właśnie w identyczny sposób powstają reklamy banków, leków czy kosmetyków.

Ale skąd pomysł, aby tak reklamować szkołę rolniczą? Okazuje się, że jednym z pretekstów było uruchomienie nowego kierunku kształcenia w technikum - weterynarii. Dyrektor Anna Kwapińska za wszelką cenę chciała pokazać, że kształcąca ponad 170 uczniów szkoła jest nowoczesna i otwarta na nowych uczniów.

[WIDEO] Spot występuje w dwóch wersjach: 30-sekundowej i tej trwającej 1:23 min

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu jest jedną z najstarszych szkół rolniczych w Polsce. Historia placówki sięga dwudziestolecia międzywojennego.

Dziś to jedna z najlepiej rozpoznawalnych szkół rolniczych w woj. kujawsko-pomorskim. Placówka dysponuje nowoczesnym sprzętem rolniczym, komputerowym, posiada własne warsztaty szkolne, salę gimnastyczną oraz internat. W technikum kształcą się przyszli: technicy weterynarii, agrobiznesu, architektury krajobrazu, rolnictwa, żywienia i usług gastronomicznych oraz mechanizacji rolnictwa.

W zasadniczej szkole zawodowej kształcą się przyszli  mechanicy-operatorzy pojazdów i maszyn rolniczych, kucharze, piekarze oraz cukiernicy.

Od 1 stycznia 2008 roku organem prowadzącym ZSiRCKU w Starym Brześciu jest minister rolnictwa i rozwoju wsi. Tutaj można obejrzeć zdjęcia z planu.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu