Szykują się zmiany w ministerstwie i rządowych agencjach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Zacharuk | zacharuk@apra.pl
22-06-2018,19:30 Aktualizacja: 26-06-2018,9:47
A A A

Nowy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że wkrótce rozpocznie przegląd kadr w resorcie i podległych mu instytucjach. Wszystko po to, aby usprawnić ich funkcjonowanie.

- Dokonam przeglądu osób zatrudnionych w resorcie, zarówno w przypadku kierownictwa, jak również przynajmniej część urzędników - podkreślił.

- Nie jestem małpą z brzytwą, która przyszła po to, żeby robić rewolucje. Na pewno jednak zmiany kadrowe będą, również w instytucjach podległych ministerstwu rolnictwa. Nie zakładam, że będą jakieś dramatyczne - zaznaczył minister odpowiadając na nasze pytanie podczas piątkowej konferencji prasowej.

Jan Krzysztof Ardanowski, rozwój rolnictwa, rolnictwo ekologiczne, organizmy GMO, walka z asf w polsce

Ardanowski: rolnictwo nie jest kulą u nogi

Rolnictwu potrzebna jest długofalowa, rozsądna polityka, która nie będzie przedmiotem zawirowań - stwierdził nowy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. - Myślę nie tylko o bieżącym zarządzaniu kryzysami, ale przede wszystkim o tym jak...
Ardanowski podkreślił, że dla niego liczą się przede wszystkim kompetencje i sprawność pracy urzędników.

- Taką zasadę stosowałem we wszystkich instytucjach, w których pracowałem. Dla mnie liczą się kwalifikacje, kompetencje, uczciwość,  pracowitość, sumienność i pewna skromność w działaniu. Mniej legitymacje, które ktoś nosi w kieszeniach. Każdy będzie miał szansę. Czy z niej skorzysta? Zobaczymy. Nie zakładam złej woli z mojej strony - oświadczył.

Dopytywany, kiedy zapadną pierwsze decyzje kadrowe, minister Ardanowski powiedział, że wydarzy się to "w miarę szybko".

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że nowy minister nosi się z zamiarem wymiany przynajmniej części wiceministrów (jest ich czterech) i urzędników zatrudnionych w poszczególnych departamentach MRiRW. Później przyjdzie czas na analizę zatrudnienia w agencjach rolnych, których prace nadzoruje szef resortu rolnictwa.

Jan Krzysztof Ardanowski, pytany o zmiany kadrowe 18 czerwca (dwa dni przed objęciem urzędu ministra rolnictwa), zwracał uwagę, że w sprawie wiceministrów najwięcej ma do powiedzenia premier Mateusz Morawiecki. - To się okaże, na ile premier pozwoli. Minister w tej kwestii jest uzależniony od premiera - przyznał Ardanowski.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement