Szydło: nie będziemy podnosić podatków

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
27-08-2016,9:10 Aktualizacja: 27-08-2016,9:23
A A A

Podnoszenie podatków nie jest dobrym sposobem na rozwój gospodarczy; jesteśmy nastawieni na rozwój więc na pewno podatków podnosić nie będziemy - powiedziała premier Beata Szydło.

Wstępny projekt budżetu na 2017 r. oceniła jako odpowiedzialny i stabilny.

Premier pytana w wieczornym programie TVP Info o krytyczne opinie opozycji dot. przyjętego w czwartek wstępnego projektu budżetu na 2017 r. powiedziała, że "taka jest rola opozycji". - Minister finansów przygotował budżet, który jest budżetem odpowiedzialnym, stabilnym - mówiła premier.

pieniądze, zadłużenie Polski, rekordowe zadłużenie, Zadłużenie Skarbu Państwa, wydatki

Polska z rekordowym zadłużeniem

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec czerwca 2016 r. wyniosło 898 mld 988,8 mln zł, co oznacza, że wzrosło o 8 mld 274,2 mln zł (0,9 proc.) w ciągu miesiąca i o 64 mld 438,2 mln zł (7,7 proc.) od początku roku - poinformowało w poniedziałek...
Przyjęty w czwartek wstępny projekt ustawy budżetowej na 2017 r. zakłada m.in. deficyt nie większy niż 59,3 mld zł, wzrost PKB o 3,6 proc., deficyt sektora finansów publicznych na poziomie 2,9 proc. PKB i inflację 1,3 proc.

- Deficyt jest poniżej 3 proc., czyli jest deficytem bezpiecznym. Na pewno te programy prorodzinne, prospołeczne są bezpieczne i będą realizowane - zaznaczyła szefowa rządu.

Dodała: "Myślę, że opozycja rozczaruje się mile". - Ja jestem spokojna o realizację tego budżetu - podkreśliła.

Pytana o możliwość podniesienia podatków dla obywateli premier odpowiedziała, że "podnoszenie podatków nie jest dobrym sposobem na rozwój gospodarczy". - My jesteśmy nastawieni na rozwój, więc na pewno podatków podnosić nie będziemy - podkreśliła.

- Prace nad podatkiem jednolitym trwają - dodała premier. Powiedziała, że ostateczne decyzję dotyczące przyszłości podatku jednolitego zostaną podjęte we wrześniu br., a nad analizami związanym z nim pracują w tej chwili minister Henryk Kowalczyk, Paweł Szałamacha i Mateusz Morawiecki.

Podkreśliła, że prace nad budżetem jeszcze trwają.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE