Szmulewicz nadal prezesem KRIR

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
30-07-2015,13:40 Aktualizacja: 30-07-2015,13:45
A A A

Pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Izb Rolniczych V kadencji odbyło się 29 lipca w Warszawie. Delegaci wyłonili władze na kolejne cztery lata.

Prezesem KRIR ponownie został Wiktor Szmulewicz – prezes Mazowieckiej Izby Rolniczej. Jest natomiast nowy wiceprezes. Został nim delegat Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Mirosław Borowski. Członkami zarządu KRIR zostali: Stanisław Bartman – prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej, Julian Sierpiński – prezes Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej oraz Robert Nowak – delegat Śląskiej Izby Rolniczej.

Zebranym przedstawicielom rolników nie zabrakło tego dnia czasu także na bieżące problemy. Przyjęli m.in. wniosek do władz o wprowadzenie dopłat de minimis w wysokości 1000 zł do każdego 1 ha porzeczki, by zapobiegać likwidowaniu plantacji.

Członkowie izb zgodnie uznali, że obecna sytuacja producentów jest wręcz tragiczna, a cena oscylująca w granicach 30-40 gr za jeden kilogram porzeczki nie rekompensuje kosztów zbioru. Jest co prawda propozycja rządowa dotycząca dopłaty w tym zakresie. Ale to 600 zł, co może pokryje koszty zbioru, ale kosztów produkcji już na pewno nie.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!