Szlabany w górę! KRIR domaga się otwarcia leśnych dróg dla rolników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-12-2017,12:10 Aktualizacja: 21-12-2017,14:16
A A A

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do Jana Szyszko, ministra środowiska o umożliwienie korzystania ze zmodernizowanych dróg leśnych rolnikom i mieszkańcom wsi.

Wniosek został zgłoszony podczas X Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych V Kadencji. Jest o tyle ważny, że dotyczy właściwie całej Polski. Rolniczy samorząd podkreśla, że modernizacje dróg leśnych sfinansowano z funduszy unijnych i środków Lasów Państwowych.

Leśne drogi do poprawki. Rolnicy też na tym skorzystają

Poprawa infrastruktury drogowej w lasach jest jednym ze strategicznych zadań stojących przed Lasami Państwowymi. Zyskać na tym mogą również rolnicy.    Leśne trasy zaliczane są do dróg wewnętrznych, czyli wyłączonych z...

"Obecnie te drogi nie są dostępne dla okolicznych mieszkańców, ponieważ przy wjazdach są zamontowane szlabany, a także obowiązują zakazy wjazdu. Wykorzystanie środków publicznych i budowa dróg przeznaczonych tylko dla służb leśnych i straży pożarnej wydaje się nieefektywne dla lokalnej społeczności" - wskazuje w wystąpieniu KRIR.

KRIR przekonuje ponadto, że zmodernizowane i nowopowstałe drogi powinny - co zrozumiałe - służyć służbom leśnym czy ochronie pożarowej, ale także zwiększać możliwości logistyczne dla lokalnych społeczności.  

"Otwarcie tych dróg dla rolników pozwoli im również na skrócenie drogi przejazdu z gospodarstwa na pola, co da wymierny efekt dla środowiska" - przekonuje na koniec rolniczy samorząd.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu