Szef Rady Nadzorczej Grupy Azoty zatrzymany przez CBA

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Aleksander Główczewski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
09-10-2017,9:40 Aktualizacja: 09-10-2017,10:00
A A A

Sześć osób usłyszało zarzuty korupcyjne i zostało aresztowanych w sprawie dostaw dla Grupy Azoty - poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Wśród aresztowanych jest Marek G., szef Rady Nadzorczej Grupy Azoty.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA poinformował, że zatrzymań dokonali agenci lubelskiej delegatury Biura. Sprawa dotyczy żądania 40 mln zł łapówki i powoływania się na wpływy w największych spółkach skarbu państwa. Prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

lasy państwowe, korupcja, podleśniczy, opolszczyzna, namysłów

Leśniczy przez lata przyjmował łapówki. Grozi mu 10 lat więzienia

42-letni pracownik leśnictwa został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie (woj. opolskie). Jest podejrzewany o wzięcie łapówek w kwocie ponad 18 tysięcy złotych. Stróże prawa zajmujący się walką z...

Wśród zatrzymanych są też pracownik Grupy Lotos Aleksander I., prezes warszawskiej spółki z branży energetycznej Andrzej M. oraz troje innych podejrzanych pomagających w stworzeniu korupcyjnego układu. Do zatrzymań CBA doszło na terenie województw lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i mazowieckiego.

Biuro przeszukało też biuro Aleksandra I. w gdańskim Lotosie.

Według śledczych podejrzani w zamian za korzyści majątkowe - doinwestowanie niewielkiej firmy kwotą 40 mln zł, podjęli się załatwienia umożliwienia dostaw i zagwarantowania odbioru surowców przez spółki Grupa Azoty SA.

Domagali się też kilkuprocentowego udziału w zyskach ze sprzedaży surowców - podał Kaczorek.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!