Szef MSWiA: wysypywanie ziarna jest nieakceptowalne. To przestępstwo

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Iga Leszczyńska PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
28-02-2024,11:30 Aktualizacja: 28-02-2024,14:27
A A A

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński powiedział, że nieakceptowalne jest wysypywanie ziarna z transportu i że policja reaguje na tego typu sprawy. Podkreślił, że na takie anarchizowanie życia publicznego polska policja i rząd nie pozwolą.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński był w środę gościem Sygnałów Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia. "Nieakceptowalne jest to, to co zdarzyło się w kilku miejscach, to znaczy wysypywanie ziarna z transportu" - powiedział.

Dodał, że w każdej typu sprawie policja reaguje, a sprawcy zostaną ujęci, bo - jak mówił - jest to przestępstwo. "Na takie anarchizowanie życia publicznego polska policja, rząd pana premiera Donalda Tuska nie pozwoli" - powiedział.

Odnosząc się do pojawiających się w przestrzeni publicznej informacji o transportach wojskowych i humanitarnych, które są zatrzymywane, mają problem na granicy, powiedział: "nie, nie mają, przejeżdżają normalnie". Dodał, że jest to możliwe także dzięki pracy straży granicznej, KAS i policji.

pociąg, kolej, wagony, kukurydza

Tony kukurydzy na torach. Policja prowadzi postępowanie. Rolnicy pobrali próbki do badań

W Kotomierzu k. Bydgoszczy trwa zbieranie rozsypanej na tory z wagonów kukurydzy. Przeładunek potrwa przynajmniej kilkanaście godzin - informowała w niedzielę wieczorem PAP kom. Lidia Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Może...

Pytany o wtorkowy protest rolników w Warszawie powiedział, że był bardzo spokojny. Dodał, że było kilka incydentów, ale policja na nie bieżąco reagowała. "W kilku przypadkach będą konkretne doniesienia do prokuratury z konkretnych paragrafów, ale rzeczywiście ten protest był bardzo spokojny" - powiedział.

"To wielka zasługa policjantów, ale przede wszystkim organizatorów" - podkreślił. Dodał, że organizatorzy wtorkowego protestu zachowywali się bardzo odpowiedzialnie.

Odnosząc się do zapowiedzi kolejnego protestu rolników, powiedział, że wolność zgromadzeń jest fundamentem demokratycznego państwa prawa, a jeżeli jest to pokojowy protest, to rolnicy mają do tego prawo. Dodał, że to z czym mamy obecnie do czynienia, to "straszna spuścizna po PiS-ie". "Rolnicy protestują de facto w sprawie tego, co przez ostatnie lata zafundował im PiS" - dodał.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu