Szczecin: na wyspie na Odrze może cumować 70 jachtów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
09-08-2015,9:10 Aktualizacja: 09-08-2015,10:09
A A A

Do sieci przystani Pomorza Zachodniego oficjalnie dołączyła szczecińska marina na Wyspie Grodzkiej. Na wyspie na Odrze w centrum miasta może cumować 70 jachtów - docelowo ma być 150 miejsc postojowych dla jednostek.

"To finał projektu tworzenia w regionie sieci przystani, ale też może to być impuls gospodarczy dla miasta i otwarcie stolicy Pomorza Zachodniego na szlaki wodne Szczecin-Berlin i Szczecin-Bałtyk" - powiedział w sobotę dziennikarzom wiceprezydent miasta Krzysztof Soska.

Mazury: powstał port dla wędkarzy za ponad 3 mln zł

W Bogaczewie na Mazurach powstała przystań wędkarska z basenem portowym dla 50 jachtów, połączonym kanałem z jeziorem Bocznym. Inwestycja ma przyczynić się do poszerzenia typowej działalności gospodarstw rybackich o obsługę ruchu...
Przystań wyposażona jest we wszystkie niezbędne instalacje do obsługi jednostek pływających.

Dla żeglarzy zbudowano pomosty pływające, a przy nich stanowiska wyposażone w wodę, prąd oraz punkty odbioru ścieków.

Marina jest dostosowana do poruszania się i żeglowania osób niepełnosprawnych.

Nowy port jachtowy oraz 10 innych inwestycji projektu: "Zachodniopomorski Szlak Żeglarski - sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego" powstały dzięki 35 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.

Dzięki projektowi powstała sieć przystani i portów dla żeglarzy w otoczeniu Zalewu Szczecińskiego i na wybrzeżu Bałtyku. Zmodernizowano istniejącą już bazę, ale też powstały nowe mariny, m.in. w Szczecinie, Wolinie, Kamieniu Pomorskim, Dziwnowie i Darłowie. Łącznie to ponad 30 miejsc, w których mogą cumować jachty.

Odległość pomiędzy portami nie przekracza 35 mil morskich. Umożliwia to bezpieczne, turystyczne żeglowanie również mniej doświadczonym amatorom żeglarstwa.

Jak powiedziała kierownik projektu Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, Krystyna Araszkiewicz z Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, już teraz porty i przystanie szlaku są pełne żeglarzy. Wybudowanie nowej mariny ma nie tylko wymiar turystyczny, ale również ma znacznie dla gospodarki w regionie - dodała.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement