Stypendia czekają na maturzystów ze wsi i małych miejscowości

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: KOWR, (em) | redakcja@agropolska.pl
04-07-2019,12:10 Aktualizacja: 04-07-2019,12:16
A A A

Na zdolnych maturzystów pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czekają stypendia pomostowe na pierwszy rok studiów. Właśnie ruszył nabór wniosków.

Wsparcie w wysokości 500 zł miesięcznie będzie wypłacane przez 10 miesięcy, a w roku akademickim 2019/20 uzyska je około 600 studentów - informuje Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

oświata na wsi, szkoły na wsi, utrzymanie szkół, subwencje oświatowe, Związek Gmin Wiejskich RP

Gminy wiejskie nie mają na oświatę. Jest list otwarty do władz

"Stwierdzamy, że obecny system finansowania zadań oświatowych przez samorządy wyczerpał się. Część oświatowa subwencji, w następstwie wieloletniego niedoszacowania rosnących corocznie zadań, pozostaje bez sensownego związku z rzeczywistymi...

O pomoc mogą ubiegać się maturzyści ze wsi i małych miejscowości (do 20 tys. mieszkańców), osiągający dobre wyniki w nauce (mający odpowiednią liczbę punktów zgodną z wymaganiami programu) i pochodzący z niezamożnych rodzin (dochód na osobę nie może przekraczać 1688 zł brutto), którzy rozpoczną studia dzienne w uczelniach publicznych i spełniają ponadto jeden z warunków:

  • pochodzą z rodziny byłego pracownika PGR
  • są finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej
  • pochodzą z rodziny wielodzietnej albo są wychowankami rodziny zastępczej, bądź państwowego domu dziecka
  • mają rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej

Po pierwszym roku stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich oraz staży.

Rekrutacja do programu przebiegać będzie on-line na www.stypendia-pomostowe.pl. Aplikacja do składania wniosków aktywna będzie do 14 sierpnia (do godz. 16).

Dotychczas w ramach programu przyznano ponad 22 700 różnego rodzaju stypendiów, w tym ponad 16 100 na pierwszy rok studiów. Na realizację 17. edycji partnerzy przeznaczyli ponad 110 mln zł - podaje Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
Advertisement
Advertisement