Strażacy wydobyli ciało z wody. 50-latek utonął w stawie rybackim

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
08-11-2018,11:25 Aktualizacja: 08-11-2018,11:46
A A A

Do tragicznego wypadku doszło na terenie stawów rybackich w miejscowości Kulików (pow. zamojski, woj. lubelskie). W wodzie życie stracił 50-letni mieszkaniec Zamościa.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że w czasie, gdy mężczyzna, stojąc na łódce w odległości około 40 m od brzegu, zarzucał wędkę, ta nagle przewróciła się i łowiący ryby znalazł się w wodzie.

wypadek nad wodą, utonięcie, mazowieckie, policja, Pajewo Króle

Młody rolnik utonął w stawie

Im więcej upalnych dni, tym więcej ofiar tragicznych wypadków nad wodą. Jedną z nich jest mężczyzna, który utopił się w stawie położonym na terenie gospodarstwa rolnego w miejscowości Pajewo Króle (pow. ciechanowski, woj....

- Będący na brzegu mężczyźni usłyszeli wołanie o pomoc i natychmiast ruszyli na ratunek. Nie zdołali pokonać zabezpieczeń łodzi przymocowanych do brzegu, dlatego też jeden z nich rozebrał się i zaczął płynąć w kierunku tonącego, a drugi w tym czasie zaalarmował służby ratunkowe - relacjonuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Tonącego, pomimo natychmiast podjętej akcji ratunkowej, niestety, nie udało się uratować.

Dopiero po kilku godzinach od zgłoszenia płetwonurkowie z Państwowej Straży Pożarnej wyłowili z wody ciało.

- Czynności na miejscu wypadku policjanci wykonali pod nadzorem prokuratora, który zdecydował o zabezpieczeniu ciała mężczyzny do dalszych badań. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli na wyjaśnienie szczegółowych okoliczności tego tragicznego zdarzenia - podsumowuje asp. Krukowska-Bubiło.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement