Strażacy-ochotnicy dostaną nowy sprzęt

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
24-05-2018,13:30 Aktualizacja: 24-05-2018,13:46
A A A

22 gminy z powiatów siemiatyckiego, bielskiego i hajnowskiego otrzymają pieniądze dla OPS. Umowy o udzieleniu pomocy finansowej na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego podpisali  Jerzy Leszczyński, marszałek i Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego.

- Sprawujecie bardzo ważną funkcję w zakresie niesienia pomocy. Przyjeżdżacie często pierwsi do zdarzeń i odjeżdżacie ostatni, a dodatkowo działacie w swoim środowisku - mówił do strażaków ochotników Leszczyński, którego cytuje portal podlasie24.pl

cielak w szambie, straż pożarna, Olszyny Kolonia, gmina Piątnica, podlasie, Grzegorz Wilczyński

Cielak wpadł do szamba. Nietypowa akcja strażaków

Nietypową interwencję przeprowadzili strażacy z Łomży na Podlasiu. Ratownicy musieli z szamba wyciągnąć... cielaka. Do zdarzenia doszło w środę, 23 maja w miejscowości Olszyny Kolonia w gminie Piątnica. - Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało...

- Mam nadzieję, że te pieniądze zostaną dobrze wykorzystane. Dziękuję też wójtom i burmistrzom za wsparcie dla jednostek OSP i za dobrą współpracę z samorządem województwa - dodał.

Dzięki dotacjom strażacy mogą np. kupić specjalistyczną odzież ochronną: ubrania ochronne, buty, rękawice strażackie, hełmy, ale też drobny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, służący do zapewnienia gotowości bojowej jednostek ochrony przeciwpożarowej (defibrylatory, motopompy, pilarki ratownicze, wentylatory oddymiające itp.).

Kwota przeznaczana z budżetu województwa na potrzeby OSP systematycznie rośnie.

W 2016 rok na ten cel wydano 200 tys. zł (trafiły do 62 samorządów), w 2017 r. już 400 tys. zł (101), zaś w br. aż 800 tys. zł.

źródło: podlasie24.pl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement