Sterydy zamiast mąki. Paczki z Chin pod lupą

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
19-12-2017,15:10 Aktualizacja: 19-12-2017,15:23
A A A

Z tej "mąki" chleba nie będzie - tak zapewne pomyśleli sobie funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego (KAS), gdy zamiast surowca do wypieku chleba znaleźli w paczkach sterydy.

W przesyłkach z Chin mundurowi odkryli łącznie ponad 3,5 kg sterydów anaboliczno-androgennych o szacowanej wartości 350 tys. zł. W opinii laboratorium Krajowej Administracji Skarbowej, mogą naruszać przepisy ustawy Prawo farmaceutyczne. Odbiorcami paczek mieli być mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego.

olej opałowy w ciągnikach, opałówka, przestępczość, kas, podkarpacie, krosno

Traktory jeździły na "opałówce". Grozi to kosztownymi awariami

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) stwierdzili w jednej z firm w powiecie krośnieńskim niezgodne z przepisami wykorzystanie oleju opałowego - m.in. w ciągnikach rolniczych.     Stróże prawa z krośnieńskiej...

"Dla zmylenia funkcjonariuszy, deklarowanymi towarami były w dwóch przypadkach artykuły spożywcze, czyli napój owocowy w proszku oraz mąka do samodzielnego wypieku chleba" - podaje KAS.

Trzeci z importerów deklarował, że sprowadza zabawki (też okazały się być sterydami), zaś w ostatnim przypadku paczka opisana była jako "wzmacniacz mocy" (co może oznaczać sprzęt elektroniczny lub np. substancję o charakterze medycznym).

Po rewizji i badaniach laboratoryjnych, określono, że jest to w rzeczywistości tzw. środek zastępczy - nic innego niż tzw. dopalacz, zwany również smart-drug.

"Łamanie zakazu wytwarzania i wprowadzania do obrotu środków zastępczych podlega prawu administracyjnemu, a państwowy inspektor sanitarny może nałożyć na osobę naruszającą obowiązujące normy prawne karę pieniężną w wysokości od 20 tys. do 1 mln zł. Zabezpieczony towar wraz z dokumentacją przekazano policji" - podsumowała KAS.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement