Środowiska rolnicze wystartują w wyborach z list Konfederacji

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Edyta Roś pap, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-08-2019,8:10 Aktualizacja: 20-08-2019,9:51
A A A

Z list KW Konfederacja Wolność i Niepodległość wystartują w jesiennych wyborach parlamentarnych środowiska rolników - poinformowali w poniedziałek liderzy komitetu. Jak dodali, "jedynką" siedleckiej listy Konfederacji będzie były wiceminister skarbu państwa Krzysztof Tołwiński.

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość tworzą partie KORWiN i Ruch Narodowy oraz środowisko Grzegorza Brauna.

PiS koncentruje kampanię wyborczą głównie na wsi

- Władza może uczynić znacznie więcej, jeśli rozmawia ze społeczeństwem, dlatego prosimy o aktywność i prosimy o rozmowę - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Miedznej Murowanej w woj. łódzkim. W sobotę...

Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN witał na konferencji prasowej w Sejmie przedstawicieli środowisk rolniczych, którzy będą startować z list Konfederacji w nadchodzących wyborach parlamentarnych. - Witamy na pokładzie - podkreślił.

Grzegorz Braun powiedział, że kandydatów Konfederacji - rolników, producentów rolno-spożywczych - można znaleźć na listach we wszystkich okręgach wyborczych. - Obecny tu Krzysztof Tołwiński będzie liderem listy siedleckiej - poinformował.

Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego podkreślił, że obrona polskiego rolnictwa, polskiej wytwórczości, wsparcie i mądra polityka państwa w tych dziedzinach, to naturalne postulaty zawarte w programie Ruchu Narodowego.

- Jesteśmy bardzo radzi z tego dnia, z tej chwili, kiedy dołączają do nas nowe środowiska rolnicze. Po wielu miesiącach rozmów, po wzajemnym poznawaniu się, Konfederacja zostaje wzmocniona o nowy filar - mówił.

program dla wsi, stabilizacja rynku rolnego, obszary wiejskie, biogospodarka

Ardanowski: tylko PiS ma spójny i precyzyjny program dla wsi

- Tylko PiS ma spójny i precyzyjny program dla polskiej wsi, innego programu nie ma, a lepszego - nie było i nie będzie - zapewnia Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. - To program prowiejski, prospołeczny i prochłopski,...

Tołwiński powiedział, że rolnicy wyraźnie mówią, że są z Konfederacją. - Rolnicy w Rzeczpospolitej w jesiennych wyborach do parlamentu narodowego są z Konfederacją, są w Konfederacji i popierają Konfederację wierząc, że polityka rolna w Polsce ulegnie pozytywnej przemianie - zaznaczył.

Przekonywał, że rolnicy to ludzie ciężko pracujący. - My wstajemy o godzinie 5 rano, kładziemy się spać o 22, 23. Coraz bardziej Polska wieś z tych najlepszych, wyludnia się. To są bardzo mobilni ludzie. To są 30-40 latkowie, którzy traktowani w ten sposób przez państwo, opuszczają naszą Rzeczpospolitą. To są ludzie, którzy mają potężny fach w ręku. I niejednokrotnie tam, gdzieś na Zachodzie, pracują w rolnictwie. Pytanie, czy pracują dla Polski, czy pracują dla naszego społeczeństwa, czy pracują dla naszych konsumentów? - mówił.

Dodał, że rolnicy mówią wyraźne, że nie chcą żyć z jałmużny, chcą być doceniani w pracy.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj