Sprzęt rolniczy zabezpieczony. To było wyłudzenie?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
26-08-2020,8:45 Aktualizacja: 26-08-2020,8:49
A A A

Policjanci z komendy miejskiej w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) zabezpieczyli na terenie gminy Tolkmicko sprzęt rolniczy, za który nie płacono rat leasingowych. W ocenie śledczych doszło do wyłudzenia.

Stróże prawa w tej sprawie działali w ramach tzw. pomocy prawnej na rzecz innej jednostki z kraju. Zabezpieczyli sprzęt rolniczy - suszarnię oraz agregat siewny - o wartości około 150 tys. zl, który był w posiadaniu 31-letniego mężczyzny.

karuzela vat, Krajowa Administracja Skarbowa, handel napojami

Karuzela kręciła się na napojach. Wyłudzenia poszły w miliony

Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) poinformowała o wykryciu tzw. karuzeli podatkowej. Według funkcjonariuszy, wyłudzenia VAT w obrocie napojami sięgnęły około 4,5 mln złotych. Przedstawiciele KAS, działając pod nadzorem Prokuratury...

- Poszukiwano u niego innego sprzętu rolniczego, który również był w leasingu. Dwa kombajny miały należeć do jednego z rodziców 31-latka, a jak ustalili policjanci, najprawdopodobniej zostały sprzedane - informuje kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Jak dodaje, podczas wykonywania czynności funkcjonariusze zatrzymali także innego mężczyznę, który kierował ciągnikiem i wykonywał w gospodarstwie prace na rzecz 31-latka.

Miał przy sobie dwa foliowe zawiniątka, jedno z roślinnym suszem, drugie ze sproszkowaną substancją. Po zbadaniu testerem okazało się, że jest to marihuana i amfetamina.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.   

- Niespłacanie rat leasingu może spowodować poważne konsekwencje. Takiej osobie może grozić odpowiedzialność karna za wyłudzenie, czyli przestępstwo z art. 286 kodeksu karnego, mówiącego o doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzania mieniem - podsumowuje kom. Nowacki.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement