Spółki Skarbu Państwa będą pod szczególnym nadzorem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
30-09-2016,9:00 Aktualizacja: 30-09-2016,9:45
A A A

Premier Beata Szydło zapowiedziała stworzenie agencji sprawującej kontrolę nad spółkami Skarbu Państwa. Pokieruje nią menedżer, który ma m.in. ustanowić przejrzyste zasady wyłaniania kandydatów do rad nadzorczych.

Szefowa rządu pytana, co stanie się z osobami, które bez kompetencji weszły do spółek Skarbu Państwa odpowiedziała, że jest zdeterminowana, by stworzyć system, który skończy z patologiami tolerowanymi przez poprzedników PiS.

dopłaty bezpośrednie, zaliczki na poczet dopłat, mateusz morawiecki, płatności bezpośrednie, wsparcie dla rolników

Rolnicy dostaną 70 procent zaliczek na poczet dopłat. Jest zgoda rządu

Rząd zgodził się na wypłatę 70 proc. zaliczek na poczet wypłat dopłat bezpośrednich dla rolników ze względu na trudną sytuację w rolnictwie - poinformował w czwartek na konferencji prasowej wicepremier Mateusz Morawiecki . Polityk zapytany,...

- Dlatego tworzymy nowy system nadzoru nad majątkiem i spółkami Skarbu Państwa. Powstanie agencja, która będzie zarządzana przez menadżera, która będzie musiała być w jakiś sposób nadzorowana przez premiera, bo to są spółki Skarbu Państwa, ale to będzie niezależny podmiot - mówiła szefowa rządu.

Dopytywana, czy na czele agencji stanie polityk, Szydło zaprzeczyła. - To będzie menadżer, który będzie miał za zadanie stworzyć również jasne i przejrzyste zasady wyłaniania kandydatów do rad nadzorczych. Chcemy stworzyć zespół ekspertów, który będzie też kandydatów do rad nadzorczych w jakiś sposób akceptował bądź nie - tłumaczyła szefowa rządu.

Zapowiedziała też, że do zadań agencji będzie należało stworzenie systemu nadzoru nad środkami wydawanymi w spółkach na marketing, promocję i usługi zewnętrzne. - Tym wszystkim będzie się zajmowała ta agencja, natomiast poszczególne spółki Skarbu Państwa będą podlegały oczywiście ministrom resortowym - dodała premier.

Szydło poinformowała też, że w przyszłym tygodniu przedstawi propozycje nowego sposobu zarządzania spółkami Skarbu Państwa.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj