Sołtysi mają dziś swoje święto. Są najbliżej ludzkich spraw

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Agnieszka Ziemska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
11-03-2022,11:30 Aktualizacja: 11-03-2022,11:36
A A A

Andrzej Duda w życzeniach z okazji Dnia Sołtysa podkreślił, że są najbliżej ludzkich spraw, najlepiej znają potrzeby mieszkańców i w pierwszej kolejności organizują pomoc.

"Z okazji Dnia Sołtysa serdecznie pozdrawiam wszystkie Panie i Panów Sołtysów w całej Polsce. Tworzą Państwo wielką społeczność ponad czterdziestu tysięcy osób zaangażowanych w sprawy swoich lokalnych wspólnot" - napisał prezydent.

oszuści na wsi, KPP Prudnik, sołtys, Opolszczyzna

Policja u sołtysów. W trosce o oszczędności życia mieszkańców wsi

Policjanci rozmawiają z sołtysami, przekazując im materiały profilaktyczne mówiące o sposobach działania oszustów. Proszą jednocześnie o przekazywanie apeli i ostrzeżeń mieszkańcom wiosek. W ocenie stróżów prawa seniorzy...

"Niektórzy z Państwa pełnią swoją funkcję od wielu lat, często z wielkim poświęceniem. Są Państwo liderami, służą radą, inicjują liczne i różnorodne przedsięwzięcia, od wydarzeń kulturalnych i zwykłych sąsiedzkich spotkań, poprzez dbanie o wspólną przestrzeń, aż po akcje charytatywne" - podkreślił Duda.

Prezydent wskazał, że sołtysi są najbliżej ludzkich spraw i najlepiej znają potrzeby mieszkańców. "To również Państwo w pierwszej kolejności organizują pomoc, gdy tylko jest potrzebna. Dlatego tak cenne jest Państwa zaangażowanie w sytuacji, kiedy do Polski tak licznie przybywają szukający schronienia przed wojną uchodźcy z Ukrainy. To wielkie wyzwanie, przed którym stajemy jako kraj. Polska jest stawiana za wzór pomocy humanitarnej, a nasi bracia Ukraińcy są nam bardzo wdzięczni za okazane wsparcie, co wielokrotnie podkreślał w rozmowach ze mną Prezydent Wołodymyr Zełenski. Sprawna i skuteczna pomoc uchodźcom to zasługa milionów Polaków, którzy zaangażowali się na różne sposoby w przyjęcie gości z Ukrainy" - napisał prezydent.

Jak stwierdził, nie byłoby to możliwe, gdyby nie ofiarna i pełna poświęcenia postawa sołtysów". "Wielu z Państwa zaangażowało się w organizację działań pomocowych. Wielu przyjęło też ukraińskie rodziny do swoich domów. Wszyscy dajemy wyraz solidarności i więzi z narodem ukraińskim. Dziękuję za Państwa trud i codzienną wytrwałą pracę, a także za wszystko, co robią Państwo w ostatnich dniach. Wszystkim życzę wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji ze służby innym i z pracy dla wspólnego dobra" - napisał Andrzej Duda.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu