Sołtys chciał pomóc sąsiadowi. Zmarł po użądleniu przez osy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Bartłomiej Figaj, Agnieszka Ziemska PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
04-08-2020,13:45 Aktualizacja: 04-08-2020,13:38
A A A

Z przykrością informujemy, że w tragicznych okolicznościach odszedł od nas Zdzisław Gierula. Od 2012 roku sołtys wsi Kamionka (Mazowieckie) - poinformował we wtorek na stronie internetowej urząd miasta i gminy Piaseczno.

W środę na stornie internetowej urzędu miasta i gminy Piaseczno pojawił się nekrolog.

"Z wielkim żalem żegnamy Ś.P. Zdzisława Gierulę, zmarłego tragicznie Sołtysa wsi Kamionka, który pełnił swą funkcję od 2012 r." - napisano na stronie internetowej.

Sulęcinek, gmina Krzykosy, mateusz ciołek, rada sołecka

Sołtys nie ujawnił adresu osoby z COVID-19. Zniszczono mu drzwi

Nieznany sprawca zniszczył drzwi domu sołtysa wsi Sulęcinek (gm. Krzykosy, woj. wielkopolskie), ponieważ nie chciał podać adresu mieszkańca, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. "Kiedy w ekspresowym tempie rozniosło się po...

"Wyrazy współczucia rodzinie i bliskim składają Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno i Rada Miejska w Piasecznie" - dodano.

Jak podaje lokalny portal piasecznonews.pl do tragicznego zdarzenia z udziałem sołtysa Kamionki doszło w piątek ok. godz. 15 w rejonie ulicy Redutowej. Mężczyzna został poproszony przez właścicieli jednej z posesji o zdjęcie z drzewa gniazda os.

- Niestety został użądlony, najprawdopodobniej wielokrotnie. Stracił przytomność. Na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Działania były prowadzone bardzo długo - relacjonował w rozmowie z PAP oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie nadkom. Jarosław Sawicki.

Nieprzytomny został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali. Nie udało się go uratować.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement