Śmierć koni ze stadniny w Janowie. Minister żąda dymisji

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
04-04-2016,18:20 Aktualizacja: 04-04-2016,18:42
A A A

Resort rolnictwa poinformował w komunikacie, że według szefa resortu Krzysztofa Jurgiela zarząd stadniny w Janowie Podlaskiem powinien zostać zmieniony w trybie pilnym.

Niezwłocznie powinien też zostać rozpisany konkurs na stanowiska w zarządzie spółki.

W związku z kolejnym przypadkiem padnięcia klaczy w stadninie koni w Janowie Podlaskim minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel polecił w poniedziałek prezesowi Agencji Nieruchomości Rolnych podjęcie natychmiastowych działań naprawczych - napisano w komunikacie.

konie, stadnina, Janów Podlaski, ANR, Krzysztof Jurgiel, MRiRW

Padła kolejna klacz w Janowie Podlaskim. Sprawa do prokuratury

Klacz Amra, przebywająca w ramach dzierżawy w stadninie koni w Janowie Podlaskim, padła w nocy z piątku na sobotę, prawdopodobnie z powodu martwicy jelit. Władze stadniny zawiadomiły prokuraturę. O osobisty nadzór nad sprawą do Prokuratora...
W nocy z piątku na sobotę padła klacz Amra, przebywająca w ramach dzierżawy w stadninie koni w Janowie Podlaskim.

Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami klacz została przewieziona do kliniki koni SGGW w Warszawie i poddana operacji, ale nie udało się jej uratować.

Prawdopodobną przyczyną śmierci był skręt jelit, prowadzący do ich martwicy.

O zgonie klaczy została zawiadomiona prokuratura, która prowadzi śledztwo dotyczące przestępstwa niegospodarności, jakiego miały się dopuścić poprzednie władze stadniny.

W ostatnich miesiącach to już trzeci przypadek padnięcia klaczy na skręt jelit.

Premier Beata Szydło poinformowała w poniedziałek podczas konferencji prasowej z Szczecinie, że chce na ten temat sytuacji w stadninie rozmawiać z ministrem Jurgielem.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj