Słońce i przelotne opady deszczu, czyli pogoda na długi weekend

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: imgw, (zac) | redakcja@agropolska.pl
14-08-2019,16:10 Aktualizacja: 14-08-2019,16:27
A A A

W trakcie długiego weekendu prognozujemy zmienną pogodę z przyjemnymi letnimi temperaturami. W niedzielę miejscami zrobi się bardzo ciepło, a na południu wręcz gorąco - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W czwartek, 15 sierpnia na przeważającym obszarze kraju będzie dość pogodnie, tylko na wschodzie i południowym wschodzie kraju po południu możliwe będą przelotne opady deszczu. Wieczorem popada także na zachodzie.

Prawdziwa klęska na polach. Susza występuje niemal w całym kraju

Susza nadal występuje na przeważającym obszarze kraju; chociaż niedobór wody zmalał, to dotyka wszystkich monitorowanych upraw - poinformował we wtorkowym komunikacie Instytut Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa. Największy deficyt wody jest w...

Nad ranem na wschodzie kraju widzialność miejscami ograniczać będą mgły. W nocy na północy oraz w górach chłodno - temperatura minimalna około 8°C. W dzień najchłodniej nad morzem i na południowym wschodzie - około 20°C, najcieplej na zachodzie - 25°C.

W piątek, 16 sierpnia więcej przelotnych opadów deszczu, z wyjątkiem krańców wschodnich gdzie będzie pogodnie. W strefie frontu atmosferycznego, w pasie od wschodniej części Pomorza oraz Warmii, przez centrum kraju, po Śląsk i Małopolskę miejscami pojawią się burze, ale nie powinny być one gwałtowne (z opadami do 15 mm i porywami wiatru do 60 km/h).

W nocy chłodniej tylko na Suwalszczyźnie - około 9°C, poza tym od 10°C na wschodzie do 15°C na zachodzie. W dzień temperatura maksymalna od 20°C do 25°C.

Deszczowo na południu kraju. Wydano ostrzeżenia hydrologiczne

Od wtorku, 14 sierpnia na południowym wschodzie kraju występują intensywne opady deszczu. Najwyższe sumy dobowe, nawet powyżej 70 mm, zanotowano w Bieszczadach. Od wczoraj obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne 1 i 2 stopnia na intensywne opady...

W sobotę, 17 sierpnia popada gdzieniegdzie na wschodzie i północy kraju. Na południowym wschodzie może również zagrzmieć, ale podobnie jak w piątek, burze nie będą silne.

W niedzielę, 18 sierpnia w godzinach popołudniowych na zachodzie kraju przelotne opady deszczu i burze.

Będą one zapowiedzią większej ilości opadów i silniejszych burz, które są prognozowane w pierwszej połowie przyszłego tygodnia. Noce już nieco cieplejsze: od około 12°C na wschodzie do 18°C na zachodzie. W dzień również cieplej: w sobotę od 22°C do 26°C, a w niedzielę od 23°C, 25°C na północy do 28°C, 30°C na południu.

W trakcie całego weekendu wiatr będzie słaby, jedynie w czasie burz i nad morzem umiarkowany i porywisty, południowy lub zachodni - podaje IMGW.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj