Sławomir Izdebski kontra myśliwi. W akcji CBA i prokuratura

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
18-03-2017,13:10 Aktualizacja: 18-03-2017,20:17
A A A

16 marca przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski złożył w CBA doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa protekcji i nielegalnego wpływania na decyzje i działania najwyższych organów państwowych przez Polski Związek Łowiecki.

Dzień później myśliwi postanowili odpowiedzieć i złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Izdebskiego.

Zdaniem Polskiego Związku Łowieckiego, chodzi o "bezpodstawne zawiadomienie CBA o domniemanym przestępstwie płatnej protekcji".

polski związek łowiecki, opzz rolników, łowiectwo, obwody łowieckie, petycja do beaty szydło

Łowczy mobilizują się i chcą pokazać siłę. Piszą petycję do premier

"Atak na polskie łowiectwo to nie tylko próba zniszczenia dorobku narodowego, ale także próba odebrania naszym dzieciom dziedzictwa budowanego przez pokolenia" - czytamy m.in. w petycji do premier Beaty Szydło w obronie...
"Polski Związek Łowiecki stanowczo przeciwstawia się tak skandalicznej próbie szkalowania jego dobrego imienia (...) Celem działań Pana Sławomira Izdebskiego jest zdyskredytowanie osób, których dotyczy złożone przez niego zawiadomienie, a także poddanie w wątpliwość dobrego imienia Polskiego Związku Łowieckiego" - czytamy w oświadczeniu PZŁ.

Związek podkreśla, że działania Izdebskiego "są realizacją trwającej od miesięcy próby zdyskredytowania Polskiego Związku Łowieckiego, w oczach społeczeństwa oraz polityków, co ma przełożyć się na sukces przygotowanego przez niego opracowania dot. zmiany polskiego modelu łowiectwa".

"Pan Sławomir Izdebski już wcześniej szkalował i pomawiał Polski Związek Łowiecki, co zakończyło się złożeniem pozwu do sądu o naruszeniu dóbr osobistych. Bulwersującym i niedopuszczalnym jest stosowanie metod  prezentowanych przez Pana Sławomira Izdebskiego w celu uzyskania własnych korzyści" - informuje Diana Piotrowska, rzeczniczka prasowa Polskiego Związku Łowieckiego.

Prawo łowieckie, nowelizacja Prawa łowieckiego, protest, PiS, Jarosław Kaczyński, Polski Związek Łowiecki

Ekolodzy apelują do prezesa PiS o odrzucenie projektu Prawa łowieckiego

W poniedziałek przedstawiciele organizacji społecznych złożyli w siedzibie władz PiS ponad 50 tys. podpisów pod apelem do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o przerwanie prac w parlamencie nad nowelizacją Prawa łowieckiego, która...
OPZZRiOR podkreśla, że doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa protekcji i nielegalnego wpływania na decyzje i działanie najwyższych organów państwowych, tj. Sejmu RP ma mocne podstawy. Dlatego - jak zauważa organizacja - Sławomir Izdebski zwrócił się do CBA z prośbą o wszczęcie postępowania zmierzającego do ustalenia "wszystkich okoliczności wskazujących na powiązania korupcyjne działaczy Polskiego Związku Łowieckiego ze światem polityki, biznesu i wymiarem sprawiedliwości".

Izdebski od pewnego czasu publicznie domaga się, aby zlustrować kluczowych działaczy PZŁ pod względem ich współpracy ze służbami PRL, a także sprawdzić dzisiejsze powiązania polityków i PZŁ. Jego zdaniem - w poprzedniej kadencji Sejmu - mogło dojść do bezprawnych nacisków na członków sejmowej komisji ds. ochrony środowiska, która pracowała nad nowelizacją Prawa łowieckiego.

Przewodniczący OPZZRiOR w zawiadomieniu podkreślił, że zignorowano wyrok Trybunału Konstytucyjnego zobowiązujący Sejm do nowelizacji prawa. W jego ocenie - zlekceważono także polskich rolników, dbając jedynie o "interes Zarządu Głównego PZŁ, a w szczególności finansów przewodniczącego ZG PZŁ Lecha Blocha".

Sławomir Izdebski twierdzi, że politycy między innymi PO i SLD chętnie korzystali z zaproszeń PZŁ na bezpłatne polowania i przyjmowali darowizny od PZŁ w postaci trofeów, których później nie ujawniali w oświadczeniach majątkowych.

[WIDEO] Sławomir Izdebski składa zawiadomienie ws. PZŁ do CBA w Warszawie

[WIDEO] Niezwykle ostre oskarżenia pod adresem Polskiego Związku Łowieckiego padły podczas III Kongresu OPZZRiOR, który 14 stycznia odbył się w Warszawie

Poleć
Udostępnij