Sieć pozwała Kołodziejczaka. Ten odpowiada: jesteście gośćmi na naszej ziemi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
24-09-2021,9:10 Aktualizacja: 24-09-2021,9:14
A A A

AGROunia poinformowała, że przeciwko jej liderowi Michałowi Kołodziejczakowi pozew wystosowało Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci "Biedronka". Organizacja mocno odpowiedziała firmie.

Przede wszystkim zwróciła uwagę, że pozew opiewający na 20 tys. zł nie dotyczy AGROunii, lecz jej lidera. "Będziemy się bronić! Nie damy się zastraszyć gigantowi handlu! Trzeba powiedzieć jasno: korporacja atakuje działacza społecznego. To próba zabicia wolności słowa i debaty publicznej" - grzmi organizacja na swoim facebookowym profilu.

protesty rolników, blokada dróg, agrounia, Michał Kołodziejczak

AGROunia weszłaby do Sejmu. Ilu miałaby posłów?

Blok zbudowany z Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Koalicji Polskiej zdobyłby 37,86 proc. głosów - wynika z sondażu IBSP. Na kolejnych miejscach są: PiS z poparciem 35,6 proc.; Lewica 9,95 proc., Konfederacja ...

I dodaje: "Zła jakość towaru, robaki, oszukańcze podpisywanie produktów krajem pochodzenia czy przetrzymywanie produktów na słońcu – takie nieprawidłowości wskazywał Michał Kołodziejczak z AGROunii w supermarketach i ma do tego prawo! Konsumenci mają prawo to wiedzieć!".

- Mam mocne przesłanie do Jeronimo Martins. Jesteście gośćmi na naszej ziemi, to wy musicie przestrzegać tego, co tutaj się dzieje, tego, co my robimy. Przestrzegajcie zasad gospodarza. Bardzo niedobrze się dzieje, kiedy gość staje się nieproszony - zaznaczył Kołodziejczak na konferencji prasowej przed jednym ze sklepów "Biedronki", określając jednocześnie pozew jako polityczny.

Co na to strona pozywająca?

"Jeronimo Martins Polska wystosowała pozew przeciwko Panu Michałowi Kołodziejczakowi z powodu naruszenia chronionych prawem dóbr osobistych spółki. Czekając na rozstrzygnięcie sprawy przez niezawisły sąd, powstrzymamy się od dalszych komentarzy. Pragniemy jednak podkreślić, że kwota zadośćuczynienia za zaistniałe naruszenia, tj. 20 tys. zł, ma być przekazana na rzecz Fundacji Pasja" - przekazało biuro prasowe sieci "Biedronka" portalowi Business Insider Polska.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj