Sadownik nie otrzymał zapłaty za 50 ton jabłek

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Agnieszka Gorczyca PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-11-2021,13:20 Aktualizacja: 23-11-2021,13:23
A A A

Mieszkaniec z gminy Kurów (woj. lubelskie) został oszukany podczas sprzedaży jabłek. Po wysłaniu 50 ton owoców nie otrzymał zapłaty, a kontakt z kupcem się urwał.

Jak przekazała podkomisarz Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Puławach policjanci otrzymali zgłoszenie, że rolnik stracił 50 ton jabłek o wartości 30 tys. zł.


Mirosław Maliszewski, Związek Sadowników RP, sadownictwo, zbiory jabłek

Trudna sytuacja na rynku jabłek

Sytuacja na rynku jabłek jest trudna, cena skupu jabłek przemysłowych jak i deserowych jest niska, eksport jest mały - poinformował Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP. - Jest załamanie na rynku owoców przemysłowych i...

- Na początku października do zawiadamiającego zadzwonił mężczyzna z czeskim akcentem, który powiedział, że jest zainteresowany kupnem dużej ilości jabłek. Zaoferował za nie dość korzystną cenę - powiedziała.

Po ustaleniu szczegółów transakcji mężczyzna wysłał dwa samochody ciężarowe z jabłkami pod wskazany przez kupującego adres. Firma transportowa, która realizowała transport zapłatę otrzymała w gotówce od nieznanego mężczyzny, a adres dostawy został zmieniony.

- Przygotowując się do kolejnego załadunku na internetowej giełdzie rolnej mężczyzna zauważył ogłoszenie dotyczącej firmy, której wcześniej sprzedał jabłka. Okazało się, że podający się za przedstawiciela czeskiej firmy w podobny sposób kupował jabłka od mieszkańca województwa mazowieckiego. W rzeczywistości go oszukał, bo płatność za jabłka nigdy nie dotarła do sprzedającego - podkreśliła policjantka.

Po wysłaniu jabłek przez rolnika z Kurowa kontakt z kupującym się urwał, telefon jest wyłączony. Postępowanie w sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Puławach.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj