Rząd chroni konsumentów finansowych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
13-04-2015,12:40 Aktualizacja: 13-04-2015,13:18
A A A
Premier Ewa Kopacz poinformowała, że zdecydowała o wzmocnieniu UOKiK, by szybciej i skuteczniej chronić konsumentów na rynku finansowym.
 
Służyć temu będzie m.in. przekazanie UOKiK 5 mln zł z rezerwy budżetowej i nowela ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. - Podjęłam decyzję o wzmocnieniu finansowym i instytucjonalnym UOKiK, aby szybciej i skuteczniej chronić konsumentów na rynku finansowym - podkreśliła szefowa rządu. 
 
Dodała, że w najbliższych dniach podpisze decyzję o przekazaniu urzędowi 5 mln zł z rezerwy budżetowej na wzmocnienie ochrony klientów na rynku finansowym, a także skieruje do konsultacji projektu noweli o ochronie konkurencji i konsumentów, który wzmacnia ochronę konsumentów usług finansowych. 
 
Ewa Kopacz wskazała ponadto, że rząd zajmie się projektem ustawy o działalności ubezpieczeniowej, który powstał w reakcji na problemy wywołane sprzedażą tzw. polisolokat. Przypomniała też, że trwają prace nad tzw. ustawą antylichwiarską regulującą pozabankowy rynek pożyczkowy.
Poleć
Udostępnij