Rybacy nie zostaną bez pomocy. W marcu ruszy kolejny nabór

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
26-02-2020,15:05 Aktualizacja: 26-02-2020,15:10
A A A

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przygotowuje pomoc finansową dla rybaków w związku z zakazem połowu dorsza na wschodniej części Morza Bałtyckiego. W marcu zostanie uruchomiony nowy nabór w kwocie 22,5 mln zł.

- Rybołówstwo jest w trudnej sytuacji, ale nie zostanie bez pomocy. Ministerstwo zajmuje się zorganizowaniem pomocy, przede wszystkim finansowej, dla rybaków, aby mogli przetrwać ten trudny okres - mówi minister Marek Gróbarczyk.

program operacyjny rybactwo i morze, pieniądze, rybacy

Wiceminister ujawnił wartość programu Rybactwo i Morze

Wartość Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020 to ponad 710 mln euro - poinformował wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski. Witkowski przedstawił w środę posłom sejmowej Komisji Gospodarki...

Zakaz został wprowadzony przez Komisję Europejską od początku bieżącego roku.

Dlatego w przyszłym miesiącu ruszy kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach unijnego programu operacyjnego.

Kwota naboru (22,5 mln zł) przeznaczona zostanie na działania prośrodowiskowe, z których mogą korzystać rybacy dotknięci zakazem połowu dorsza.

Wsparcie będzie dotyczyło jednostek do 12 m długości.

Tylko w 2019 roku z powodu ograniczeń w połowach MGMiŻŚ przeznaczyło ze środków europejskich ponad 80 milionów złotych na rekompensaty dla rybaków, którzy tymczasowo przestali prowadzić działalność połowową lub zaangażowali się w działania prośrodowiskowe polegające m.in. na zbieraniu sieci lub odpadów morskich oraz na obserwacji przyłowu ptaków.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj