Ruszą samorządowe inwestycje na powiatowych i gminnych drogach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
27-07-2021,10:30 Aktualizacja: 27-07-2021,10:32
A A A

Premier zatwierdził listy inwestycji samorządowych na drogach powiatowych i gminnych, które uzyskają wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury.

W ramach ogłoszonego w marcu 2021 r. naboru dofinansowanie przyznano dla 1 714 zadań, w tym 910 na drogach powiatowych oraz 804 na gminnych. Łączna wartość wsparcia dla zatwierdzonych wniosków to 239,5 mln zł, co pozwoli na modernizację blisko 2,6 tys. przejść dla pieszych.

mostki, przepusty, drogi dojazdowe do pól, scalanie gruntów, anna gembicka

Mostki i przepusty w kiepskim stanie. Kto ma zapłacić za remonty?

Środki na poprawę jakości gruntów rolnych w budżetach samorządów wojewódzkich oraz pula na scalanie gruntów w PROW - to w ocenie resortu rolnictwa potencjalne źródła finansowania napraw mostków na drogach...

"Do rozwoju systemu transportowego kraju podchodzimy kompleksowo. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest naszym priorytetem, obok budowy nowoczesnej sieci autostrad i dróg ekspresowych, wsparcia samorządów w budowie i modernizacji dróg lokalnych oraz walki z wykluczeniem komunikacyjnym. Jestem przekonany, że dofinansowanie przekazane na ponad 1700 zadań na drogach powiatowych i gminnych przyspieszy realizację inwestycji niezbędnych z punktu widzenia bezpieczeństwa pieszych i kierowców" - powiedział cytowany w komunikacie Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Resort przypomina, że Rada Ministrów podjęła w 2020 r. decyzję, aby z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg możliwe było dofinansowanie zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa pieszych przekraczających jezdnię.

Zarządcy dróg powiatowych i gminnych mogą ubiegać się o dofinansowanie realizacji zadań poprawiających bezpieczeństwo ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść. Na dofinansowanie zadań przeznaczono dodatkowo blisko 525 mln zł.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu