Rumuni oferowali gospodarzom "podróbki". Już usłyszeli zarzuty

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-03-2020,12:40 Aktualizacja: 16-03-2020,12:46
A A A

Piła spalinowa w każdym gospodarstwie wiejskim może się przydać. Jak się okazuje, nawet kupując takie narzędzia, trzeba bardzo uważać. Policjanci zatrzymali właśnie obcokrajowców sprzedających podróbki.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) ustalili, że podróżujący samochodem marki Dacia mężczyźni wprowadzają do obrotu nielegalny sprzęt.

koronawirus, oszustwa zwiąane z epidemią koronawirusa, Komenda Główna Policji

Oszuści już żerują na koronawirusie. Zapukają też do rolników

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystując rozprzestrzenianie się koronawirusa, oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości "anty" lub podszywają się pod państwowe służby.   Gdy tylko w...

Mieli oferować bowiem do sprzedaży we wsiach na terenie gminy Zalesie piły spalinowe oklejone logami popularnych marek. Znaleźli i zatrzymali auto do kontroli.

"Informacje funkcjonariuszy potwierdziły się. We wnętrzu pojazdu ujawnili 8 pił spalinowych z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Autem podróżowali trzej obywatele Rumunii w wieku od 19 do 48 lat. Zostali zatrzymani do wyjaśnienia, natomiast towar trafił do policyjnego depozytu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty oraz przyznali się do winy. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy" - podaje bialska KMP.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej, przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj