Rozstrzygnięto prestiżowy konkurs. 155 wyróżnionych produktów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Jowsa PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-09-2017,8:25 Aktualizacja: 26-09-2017,8:47
A A A

155 produktów wytwarzanych przez 57 przedsiębiorców zostało wyróżnionych znakiem "Poznaj Dobrą Żywność". Uroczysta gala wręczenia znaków z udziałem Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa odbyła się w Poznaniu.

Znak "Poznaj Dobrą Żywność" przyznawany jest wyrobom, które spełniają kryteria opracowane przez Kolegium Naukowe ds. jakości produktów żywnościowych. Oznaczenie to jest informacją, która ma pomagać konsumentowi w wyborze odpowiedniego produktu, odznaczającego się przede wszystkim wysoką jakością. Znak przyznawany jest produktom na trzy lata.

Poznań, żywność, eksport żywności, Krzysztof Jurgiel, MRiRW

Tyle ma wynieść wartość eksportu polskiej żywności

Ponad 25 mld euro ma wynieść w tym roku wartość eksportu polskiej żywności - mówił w poniedziałek w Poznaniu minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel. Obecnie polska żywność eksportowana jest do 74 państw na całym świecie. - Polska...

- Już po raz 33. tutaj w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotykają się przedstawiciele przemysłu rolno-spożywczego z kraju i ze świata. Prestiż tych targów sprawia, że są one najważniejszą imprezą tego typu w naszej części Europy. Dlatego też od lat organizujemy w tym czasie galę programu +Poznaj Dobą Żywność+ - programu, który niezmiennie służy informowaniu konsumentów o produktach żywnościowych wysokiej jakości oznaczonych znakiem "PDŻ" - podkreślił Jurgiel.

Minister wskazał, że polskie produkty są cenione zarówno za wysoką jakość, jak i walory smakowe. Przypomniał, że od początku funkcjonowania programu "PDŻ" wyróżniono ponad 1500 produktów wytwarzanych przez blisko 200 producentów.

- Cieszy fakt, że te produkty są już dobrze widoczne na półkach sklepowych i są rozpoznawalne przez konsumentów. Cieszy również zainteresowanie samych producentów, gdyż jest to program dobrowolny i to oni sami zgłaszają swoje wyroby do oceny przez wybitnych specjalistów - podkreślił szef resortu rolnictwa.

żywność, marnowanie żywności, wyrzucanie żywności, tesco, owoce i warzywa, pieczywo

Sami ujawniają, ile marnują żywności. To u nas coś nowego

Tesco, jako pierwsza sieć handlowa w Polsce i Europie Środkowej opublikowała dane dotyczące skali marnowania żywności wewnątrz firmy w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Podobne dane w Wielkiej Brytanii dostępne są od czterech lat. Decyzja o...

Znaki "Poznaj Dobrą Żywność" otrzymało 57 przedsiębiorstw dla 155 produktów. Znaki przyznano w 9 kategoriach, w tym: mleko i produkty mleczne, miody, ryby i ich przetwory, wyroby cukiernicze i ciastkarskie oraz pieczywo, a także mięso i przetwory mięsne.

Minister Jurgiel zaznaczył podczas uroczystości, że to dzięki takim firmom i wyrobom rozwija się nasz przemysł rolno-spożywczy i rolnictwo. - Efektem tego rozwoju jest stale rosnący eksport polskich produktów rolno-spożywczych, którego wartość osiągnie w bieżącym roku ponad 25 mld euro - dodał.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński w liście skierowanym do uczestników wydarzenia podkreślił, że gala wręczenia znaków „Poznaj Dobrą Żywność” już na stałe wpisała się do kalendarza „ważnych i cenionych przedsięwzięć w branży rolno-spożywczej”.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu