Rolnik pokrzywdzony przez komornika dostanie ciągnik

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
12-02-2015,13:40 Aktualizacja: 12-02-2015,13:47
A A A
Dzięki inicjatywie New Holland od poniedziałku Jarosław Zaremba będzie mógł wznowić prace w gospodarstwie. Zakończyły się formalności związane z bezpłatnym użyczeniem rolnikowi nowego ciągnika.
 
- Historia pana Zaremby była dla nas przykrym zaskoczeniem. Nie sądziliśmy, że można tak potraktować człowieka i w dodatku zostawić go bez jakiejkolwiek pomocy. Zadecydowaliśmy wówczas, że wyciągniemy do niego pomocną dłoń - mówi Tomasz Wieja z New Holland.
 
- Już niedługo rozpoczną się prace w gospodarstwie, więc użyczenie ciągnika spada mi z nieba. Jestem bardzo wdzięczny, że ktoś chce mi pomóc, że są jeszcze osoby wrażliwe na cudze nieszczęście i firmy, które kierują się nie tylko zyskami, ale i troską o ludzi - nie kryje radości Radosław Zaremba.
 
Przekazanie maszyny odbędzie się 16 lutego w gospodarstwie pana Radosława w Kulanach koło Mławy. 
 
Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku komornik zabrał gospodarzowi, który nie miał żadnych długów ciągnik Belarus 920-4 wart 100 tys. zł. Poźniej na wniosek wierzyciela maszyna trafiła do komisu, gdzie została sprzedana za ok. 40 tys. zł.
 
Poszkodowany rolnik skierował do Sądu Rejonowego w Mławie wniosek o wstrzymanie postępowania egzekucyjnego, jednak zanim wniosek został rozpatrzony, ciągnik został już sprzedany.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu