Rolniczy OPZZ: produkcja trzody chlewnej największym problemem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
19-12-2015,16:05 Aktualizacja: 19-12-2015,16:11
A A A

Sławomir Izdebski, szef OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych uważa, że należy zmienić Prawo łowieckie i szybko polepszyć sytuację na rynku trzody chlewnej. 

- Największym problemem nękającym polskich rolników jest dzisiaj problem z produkcją trzody chlewnej i z cenami na produkty mięsa wieprzowego - mówił Izdebski podczas konferencji prasowej w trakcie kongresu. 
 
Zwrócił się do Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa i rozwoju wsi o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu m.in. polepszenie sytuacji na rynku trzody chlewnej oraz interwencję na rynku mleka.

krzysztof jurgiel, priorytety resortu rolnictwa, debata o rolnictwie

Jurgiel przedstawił posłom swoje priorytety

Wyrównanie warunków konkurencji w rolnictwie UE i polskim, a także stabilizacja na rynkach rolnych, to główne założenia programu PiS dla rolnictwa, które przedstawił w  Sejmie Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa....
- Oczekujemy od ministra rolnictwa przede wszystkim zmiany ustawy Prawo łowieckie. (…) 70 proc. populacji dzików ma zniknąć z powierzchni ziemi Rzeczypospolitej Polskiej. Jeśli te rzeczy zostaną spełnione to (…) rolnicy, którzy zajmują się produkcją trzody chlewnej, nareszcie odżyją - dodał.
 
Minister podziękował rolnikom za przedstawione postulaty i zapewnił, że są mu znane. Podkreślił, że resort będzie starał się realizować założony program. - Te postulaty będziemy wspólnie analizowali i myślę, że znajdziemy rozwiązanie - dodał Jurgiel.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu