Rolniczka przyłapała złodzieja na polu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
05-05-2020,14:30 Aktualizacja: 05-05-2020,14:37
A A A

23-letniego mieszkańca gminy Karczmiska (pow. opolski, woj. lubelskie) zatrzymali miejscowi policjanci. Mężczyzna został przyłapany na kradzieży szparagów.

Stróże prawa ruszyli do akcji po otrzymaniu zgłoszenia, że kobieta ujęła złodzieja. Kiedy próbowała zadzwonić na policję, sprawca rzucił się do ucieczki, pozostawiając na miejscu rower oraz plecak ze skradzionymi warzywami.

złodzieje w gospodarstwach, gmina Białobrzegi , powiat łańcucki, gmina Żołynia

Kradzież w gospodarstwie. Złodziei wypatrzył sąsiad

Tylko dzięki sąsiedzkiej czujności możliwe było szybie zatrzymanie dwóch młodych mężczyzn, którzy ukradli ze stodoły m.in. brony i gilotynę do słomy. O wymiarze dla nich kary zadecyduje sąd. Do zdarzenia doszło w jednym z gospodarstw...

"Mężczyzna wstępnie przyznał się do kradzieży porzuconych szparagów. Wartość warzyw w plecaku została oszacowana na 150 złotych" - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Zgłaszająca przestępstwo kobieta oświadczyła później, że w ostatnim tygodniu kilkakrotnie dochodziło do kradzieży szparagów z jej pola o łącznej wartości około 1 tysiąca złotych.

"Policjanci w trakcie postępowania sprawdzą, czy za wszystkimi kradzieżami stoi zatrzymany mieszkaniec gminy Karczmiska. Dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd" - informuje lubelska KWP.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement