Rolnicze OPZZ chce odwołania szefa ARiMR. Jest sporo zarzutów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
14-05-2017,14:00 Aktualizacja: 14-05-2017,14:20
A A A

Sławomir Izdebski, szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych zwrócił się ministra Krzysztofa Jurgiela o odwołanie Dariusza Golca, prezesa ARiMR.

"W związku z pogłębiającym się kryzysem w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczącym płatności dla rolników oraz fałszywymi informacjami przekazywanymi przez ARiMR, zwracam się z wnioskiem o odwołanie p.o. prezesa Dariusza Golca” - napisał przewodniczący OPZZRiOR.

płatności bezpośrednie, dopłaty bezpośrednie, arimr, wypłata dopłat, system informatyczny arimr, wypłata dopłat

Wnioski o dopłaty bezpośrednie można składać do końca maja

Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa podjął decyzję o przedłużeniu do końca maja terminu składania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich oraz obszarowych - poinformowało resort w komunikacie. "Minister rolnictwa i rozwoju wsi...

Izdebski już podczas ostatniego posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa zarzucił Golcowi złe traktowanie gości, czystki kadrowe oraz brak odpowiednich działań związanych z wadliwą pracą systemów informatycznych agencji.

We wniosku do szefa resortu rolnictwa powtórzył zarzuty o zwalnianiu doświadczonych pracowników oraz braku wdrożenia oprogramowania, co "spowoduje brak możliwości zakończenia realizacji płatności do 30 czerwca oraz problemy z wdrażaniem systemów służących wypłatom płatności za rok 2017".

Zdaniem Izdebskiego prezes nie zareagował na zgłaszane zagrożenia i nie przeprowadził zewnętrznego audytu IT, który miał zlecić jego poprzednik, Daniel Obajtek.

Kolejnym powodem odwołania szefa ARiMR jest też "wprowadzanie opinii publicznej w błąd przez fałszywe informacje, m.in. na stronie internetowej Agencji, o prawidłowo funkcjonującym systemie dopłat, co dodatkowo doprowadza do wściekłości rolników, którzy wyjeżdżając w pole, nie mają za co kupić paliwa czy środków do produkcji rolnej”.

Sławomir Izdebski , polski związek łowiecki, opzz rolników, łowiectwo, obwody łowieckie, petycja do beaty szydło

Sławomir Izdebski kontra myśliwi. W akcji CBA i prokuratura

16 marca przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski złożył w CBA doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa protekcji i nielegalnego wpływania na...

Szef rolniczego OPZZ przedstawił w korespondencji do Krzysztofa Jurgiela plan działań naprawczych. Jego kluczowe punkty to zastąpienie Golca przez jednego z wiceprezesów (ma to zagwarantować płynność pracy w ARiMR) oraz natychmiastowe zerwanie umowy z obecnym wykonawcą systemu informatycznego.

Następnie - zdaniem OPZZ - należy przeprowadzić konkurs ofert na utrzymanie i rozbudowę systemu informatycznego agencji i wybrać najkorzystniejszą z nich z zapisaniem kar umownych za nienależyte lub nieterminowe wykonanie zlecenia.

Zdaniem liderów związku trzeba ponadto wzmocnić nadzór nad wykonawcami.

"Liczę na priorytetowe potraktowanie opisanej sprawy przez pana ministra” - zaapelował Izdebski na koniec listu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu