Rolnicy zapowiadają blokady dróg na koniec wakacji

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
12-08-2021,16:20 Aktualizacja: 12-08-2021,15:23
A A A

24 i 25 sierpnia będziemy blokować drogi, w co najmniej kilku miejscach w całym kraju. Blokady będą trwały 24 godziny, a niektóre 48. To jest krzyk rozpaczy – oznajmił lider Agrounii na konferencji prasowej w Warszawie, w której uczestniczyli także przedstawiciele innych organizacji rolniczych.

Zapowiedział, że protesty będą wcześniej zgłoszone, a miejsca, w których się odbędą, zostaną przekazane opinii publicznej w przyszłą środę.

- Teraz będzie działo się to, a na jesień zapowiadamy inwazję na Warszawę, bardzo możliwe, że z innymi grupami zawodowymi i społecznymi, które czują się rozżalone i niedocenione i ponoszą koszty władzy Prawa i Sprawiedliwości - oznajmił. Dodał: "Nie będziemy się bali i będziemy jeszcze bardziej radykalni niż do tej pory".

agrounia, michal kolodziejczak, protest, partia

Kołodziejczak idzie w politykę: reprezentujemy nie tylko rolników

Nam brakuje ludzi, którzy nas reprezentują i upominają się o tych, którzy ciężko pracują, o klasę pracowniczą, tych, którzy w większości wypracowują PKB. Myślę nie tylko o rolnikach - mówi Michał Kołodziejczak. Został...

Podkreślił, że "na polskiej wsi jest rozpacz, jest drożyzna, jest brak perspektyw. Polscy rolnicy nie mają komu sprzedawać świń, a codziennie trafiają do Polski dziesiątki tirów mięsa i żywych zwierząt z zagranicy, głównie z Niemiec i z Litwy. Supermarkety nie chcą kupować zdrowego mięsa, które pochodzi ze stref ASF. To przekłada się na zanik produkcji mięsa w kraju. Tylko w ostatnim półroczu produkcja spadła o pół miliona sztuk świń. Problem dotyczy także sprzedaży warzyw, ciągle jesteśmy pod kreską" - wyjaśnił.

- Nasz lockdown trwa już co najmniej pięć lat, bo PiS nam go zgotował i przyprowadził na polską wieś. Więc dziś apelujemy do opozycji: stańcie razem z nami, rozmawiajcie z nami, nie bójcie się, my jesteśmy jedyną tak silną opozycją parlamentarną - wezwał.

Zapewnił, że Agrounia nie zamierza tworzyć partii politycznej. - Będziemy zajmować się wracaniem do normalności - wyjaśnił. 

 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu