Rolnicy z AGROunii okupują gabinet wojewody

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Piotr Nowak PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
01-12-2022,14:55 Aktualizacja: 01-12-2022,17:10
A A A

Rolnicy z AGROunii weszli do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Michał Kołodziejczak, lider organizacji powiedział dziennikarzom, że nie zamierzają wychodzić. Po południu zostali jednak wyprowadzeni przez policję.

Nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik KWP w Lublinie potwierdził rano, że do budynku UW w Lublinie weszli przedstawiciele AGROunii i po rozmowie z wojewodą Lechem Sprawką oznajmili, że zamierzają tam zostać. Jak dodał, budynek jest otwarty, trwają negocjacje, policjanci są na miejscu i zabezpieczają zdarzenie.

Marek Sawicki, Agrounia, PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, Michał Kołodziejczak

PSL zaprasza AGROunię na listy wyborcze

Jesteśmy otwarci na rozmowy o udziale AGROunii na listach wyborczych Koalicji Polskiej. Zapraszamy ich na wspólne listy - powiedział poseł Marek Sawicki (PSL). Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu (PSL), pytany w TVP 1 o możliwy...

W czwartek ok. godz. 11 Kołodziejczak zorganizował przed urzędem konferencję prasową poświęconą cenom kukurydzy, pszenicy, rzepaku i sprowadzaniu do Polski zbóż z Ukrainy. Kilkudziesięciu protestujących zakleiło sobie usta taśmą, stało z flagami organizacji i transparentami.

Na czas konferencji na schodach urzędu uczestnicy postawili kilka worków z kukurydzą, które potem zabrali. Po konferencji weszli do środka a Kołodziejczak udał się do gabinetu Sprawki. Po spotkaniu powiedział, że "nie zamierzamy stąd wychodzić, jeżeli sprawa nie zostanie rozwiązana".

- Ja z delegacją, która siedzi w środku nie zamierzamy wychodzić i będziemy prosić o wsparcie tych, którzy tutaj są - dodał lider AGROunii mówiąc o uczestnikach manifestacji.

Po południu przebywających w gabinecie wojewody przedstawicieli rolniczej organizacji wyprowadzili policjanci.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu