Rolnicy ukarani mandatami, są wnioski do sądów. Bilans protestu na A2

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
13-12-2018,13:05 Aktualizacja: 13-12-2018,13:49
A A A

- Wszystkie osoby zostały wylegitymowane, łącznie było to 158 osób. Wszystkim osobom zaproponowano nałożenie mandatu karnego - powiedział Sylwester Marczak, rzecznik prasowy KS Policji w Warszawie.

- 37 osób (mandaty-PAP) przyjęło, wobec pozostałych zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu - podsumował rzecznik. Skontrolowano ponad 40 pojazdów protestujących, trzem osobom zatrzymano dowody rejestracyjne.

protesty rolników, blokada a2, agrounia, rolnicy zablokowal autostradę

Koniec protestu na autostradzie. Rolnicy: gra się dopiero zaczyna

Rozchodzimy się. Nie będziemy uprzykrzać życia kierowcom - powiedział w środę po południu lider ruchu AGROunia Michał Kołodziejczak. Rolnicy, którzy od rana blokowali autostradę A2 w okolicach Brwinowa, uniemożliwiając przejazd...

W środę odbył się protest grupy rolników związanych z Unią Warzywno-Ziemniaczaną na autostradzie A2 na odcinku Łódź-Warszawa, na wysokości Brwinowa. Droga była przez kilka godzin zablokowana.

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa przybył na rozmowy z protestującymi rolnikami. Dialog dotyczył głównie problemu ASF.

Gospodarze związani z Unią Warzywno-Ziemniaczaną zażądali podjęcia natychmiastowych, realnych i skutecznych działań zmierzających do zwalczenia wirusa ASF w Polsce.

Podczas blokady samochody jadące w kierunku Warszawy były kierowane na objazd poprowadzony drogą serwisową, która została otwarta na MOP Brwinów. Około godz. 15 rolnicy ogłosili zakończenie protestu.

Na autostradzie jednak jeszcze przez około dwie godziny występowały utrudnienia ze względu na obecność na niej policji, m.in. wypisującej mandaty protestującym rolnikom.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj