Rolnicy nie mogą stracić na brexicie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
04-09-2019,8:05 Aktualizacja: 04-09-2019,8:11
A A A

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z Philem Hoganem, komisarzem UE ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich omówił kwestie WPR po 2020 r. i przedstawił kandydaturę Janusza Wojciechowskiego na komisarza.

Hogan podczas wizyty w Warszawie wziął udział w corocznej naradzie ambasadorów w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Następnie spotkał się z szefem polskiego rządu.

Piotr Müller, komisarz ue do spraw rolnictwa, janusz wojciechowski, krzysztof szczerski

Wojciechowski ma wizję wspólnej polityki rolnej na... kilkadziesiąt lat

Janusz Wojciechowski, kandydat na polskiego komisarza ds. rolnictwa, chciałby stworzyć wizję unijnej wspólnej polityki rolnej do 2050 r. Swoje plany ma zamiar przedstawić Ursuli von der Leyen, przyszłej przewodniczącej KE. Były prezes NIK i...

- Podczas rozmów szefa polskiego rządu z komisarzem UE Philem Hoganem, omówiono Wspólną Politykę Rolną po 2020 roku oraz bieżące sprawy z agendy unijnej, w tym wpływ brexitu na sytuację rolników - poinformował Piotr Müller, rzecznik rządu

- Premier wskazał, że wobec dużego prawdopodobieństwa bezumownego brexitu, UE powinna zapewnić pomoc rolnikom, którzy mogą odczuć jego skutki – w szczególności eksporterom żywności do Wielkiej Brytanii - dodał.

Müller relacjonował, że szef polskiego rządu w trakcie spotkania podkreślił, że WPR powinna nadal odgrywać znaczącą rolę w unijnym budżecie, a niezbędne jest zrównanie wysokości dopłat dla rolników we wszystkich krajach UE.

- Spotkanie było też okazją do przedstawienia obecnemu komisarzowi ds. rolnictwa, sylwetki polskiego kandydata na jego następcę Janusza Wojciechowskiego - poinformował rzecznik rządu.

Wojciechowski został kandydatem na komisarza UE po tym, gdy z ubiegania się o tę funkcję zrezygnował szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski, gdy okazało się, że Polsce zaproponowano tekę rolnictwa. Wojciechowski jest obecnie audytorem Europejskiego Trybunału Obrachunkowego.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu