Rolnicy nie dostali zapłaty za owoce. Prezes firmy aresztowany

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-05-2023,14:35 Aktualizacja: 16-05-2023,14:37
A A A

Decyzją sądu tymczasowo aresztowany został prezes spółki, która – jak ustalili śledczy - skupowała jabłka, nie płacąc sprzedawcom. Mężczyzna miał w ten sposób oszukać 23 osoby na łączną kwotę blisko 700 tysięcy złotych.

- Pierwsze sygnały o nadużyciach finansowych dotarły do policjantów na początku 2023 r. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją – informuje nadkom. Agnieszka Wójcik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu (woj. mazowieckie).

Jak dodaje, przestępczy proceder trwał od października 2022 roku. A dotyczy spółki, której prezesem jest 45-latek, a która zajmowała się obrotem jabłkami dostarczanymi przez sadowników.

- Owoce skupowano na terenie powiatów grójeckiego, rawskiego, żyrardowskiego i kozienickiego. Deklarowano sprzedawcom zapłatę w późniejszym terminie, jednak pieniądze nigdy do nich nie dotarły. Oszukano 23 osoby na kwotę blisko 700 tysięcy złotych - wskazuje nadkom. Wójcik. 

Zatrzymany prezes firmy usłyszał 23 zarzuty. W ubiegłym tygodniu sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

- W przeszłości mężczyzna był już notowany za podobne przestępstwa. Prowadzona przez grójeckich śledczych sprawa ma charakter rozwojowy – przekazuje przedstawicielka KPP w Grójcu.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE