Rolnicy na spotkaniu z "drogówką". Większa wiedza to mniej mandatów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-03-2022,11:05 Aktualizacja: 21-03-2022,11:22
A A A

Sporym zainteresowaniem rolników cieszyło się zorganizowane w ramach posiedzenia Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w Chełmnie spotkanie z funkcjonariuszami z miejscowej "drogówki".

Gospodarze, przedstawiciele izby rolniczej, lokalnego samorządu i policji rozmawiali w sali konferencyjnej Zespołu Szkół CKP w Grubnie.

wywłaszczenia gruntów rolników, Lubuska Izba Rolnicza, Ryszard Bartosik, budowa dróg

Rolnicy tracą grunty pod drogi. A odszkodowania jeszcze z podatkiem

Ministerstwo rolnictwa będzie analizowało kwestię ewentualnych zmian w zasadach opodatkowania VAT-em odszkodowań z tytułu wywłaszczenia gruntów pod inwestycje publiczne. Lubuscy gospodarze oraz tamtejszy samorząd rolniczy zwrócili się...

Spotkanie dotyczyło m.in. bezpieczeństwa na drogach, zasad poruszania się po drogach publicznych pojazdami rolniczymi, a także uwarunkowań technicznych dla specjalistycznych maszyn i urządzeń, które przemieszczają się po drogach publicznych.

Padło sporo pytań, na które odpowiadali stróże prawa.

"Wraz z rozwojem rolnictwa, wzrasta również świadomość rolników w wielu aspektach związanych z prowadzoną przez nich działalnością. Dotyczy to m.in. bezpieczeństwa w trakcie wykonywania różnego rodzaju prac, przemieszczania się ciężkim i dużym sprzętem czy przewożenia ładunków. Zainteresowanie uczestników posiedzenia pokazało, że jest potrzeba organizowania takich przedsięwzięć, dlatego w najbliższym czasie policjanci zainicjują kolejne spotkania z tą grupą społeczną" - przekazała Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj